Aktorja e vetme pornografike nga Afganistani tregon çka i ndodhi pas pushtimit nga talebanët

Ajo që njihet si “aktorja e vetme pornografike” e Afganistanit ka folur së fundmi për mënyrën…

Krijohet “dielli artificial”, arrin temperatura rekorde (Video)

Eksperimenti i njohur si “dielli artificial” ka arritur temperaturë rekorde. “Dielli artificial” i Kinës arrin një…

I moshuari: Pa gru s’ka kurrgjë, as jeta nuk është interesant

Dhuna ndaj grave është ndër temat më të komentuara dhe të cilat kanë zgjuar reagime të…

Leonora rrëfen për dekadën e martesës me serbin nga Lipjani: S’është e lehtë.. (Video)

Dashuria mes Çasllavit dhe Leonora Todiçit nga Lipjani vazhdon prej më shumë se dhjetë vitesh, edhe…

Ndodh në Vlorë! Një qytetar ka dalë totalisht i zhveshur në mes të qytetit

Siç shihet në videon që gazetari Enrik Mehmeti sjell në redaksinë e “BalkanWeb”, qytetari, që duket…

E rrallë/ Zbulohet fosili më i madh i “dragoit të detit”

Një “dragua deti” gjigand e prehistorik është zbuluar së fundmi në Angli. Sipas mediave të huaja,…

“I kom provu po s’po bojshin”, përgjigja e plakut që do ju bëjë të shkriheni së qeshuri (Video)

Barnat psikotrope si xanax e tromadol janë ilaçe, për të cilat ju duhet gjithsesi receta e…

Deri në 3 mijë euro paguajnë vajzat për grim dhe flokë ditën e martesës

Për t’u dukur sa më bukur ditën e martesës, gratë kosovare shpenzojnë shumë para. Çmimet për…

NASA: Asteroidi me gjatësi 1 kilometër do të kalojë pranë Tokës

Një asteroid i madh do të kalojë pranë Tokës, gjatë mbrëmjes së të martës. Qendra e…

NASA: Shpërthimi në Tonga 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Studiuesit e NASA-s kanë përllogaritur fuqinë e shpërthimit në Tonga, të shtunën e kaluar. Sipas tyre,…

Bie borë në Sahara, “batanija e akullt” mbulon dunat , temperaturat bien nga 58 gradë në -2 (Foto/Video)

Bora mbuloi rërën në shkretëtirën e Saharës, pasi temperaturat ranë nën zero. Një “batanije e akullt”…

Rrëfimi i gruas së vetme që jeton në fshatin Drelaj të Rugovës

Qytetin e sheh vetëm një herë në vit. Dimri i acarte, kodrat, malet e kafshët duket…

Fluturimi për Budapest: Pasagjeri tenton ta hapë derën në 10 mijë metra lartësi (Video)

Një roje sigurie jashtë detyrës shpëtoi një fluturim të tërë nga katastrofa kur një pasagjer ndaloi…

Ndërron dynjaja: Zvicra aprovon kapsulën për t’u vetëvrarë në ambient të hapur për 30 sekonda

Një kapsulë 3D që i merr vetëm “30 sekonda” për të vrarë dikë është aprovuar për…

Pas shtatë viteve kalon provimin e jurisprudencës, reagimi i prindërve të të riut bëhet viral (Video)

Reagimi i prindërve të një të riu nga Los Angeles i cili pas shtatë viteve kaloi…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey