Sa kohë mund të mbijetojnë njerëzit pa ushqim ose ujë?

Përkundër asaj që mund të pretendojnë disa guru (njerëz që praktikojnë meditimin e thellë), njerëzit nuk…

SMART PUBLISHER

10 rregullat për një sezon turistik të sigurt nga Covid-19

Së fundi, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në Facebook ka…

SMART PUBLISHER

Psikologët/ Udhëtimet ju bëjnë më të lumtur se paratë

Shpesh herë, mendojmë që të paturit një kuletë plot me para është lumturia më e madhe…

SMART PUBLISHER

Studiuesit: Vaksina e tuberkulozit, ul mundësinë e vdekjes nga Covid-19

Një studim në Mbretërinë e Bashkuar ka zbuluar se, vaksina shekullore BCG që përdoret për të…

SMART PUBLISHER

Çfarë i bën trupit Covid-19? Është dramatike, ja ç’gjetëm nga autopsitë e viktimave!

Autopsitë e njerëzve që vdiqën nga koronavirusi po ndihmojnë mjekët të kuptojnë se si sëmundja prek…

SMART PUBLISHER

OBSH paralajmëron se koronavirusi po përshpejtohet dhe përkeqësohet

Më shumë se gjashtë muaj pas shfaqjes së koronavirusit në Wuhan të Kinës, pandemia vazhdon të…

SMART PUBLISHER

OBSH nxjerr udhëzime të reja për korovirusin: Ja rreziku më i madh dhe çfarë duhet të dini!

Organizata Botërore e Shëndetësisë publikoi të enjten udhëzime të reja për transmetimin e koronavirusit, në të…

SMART PUBLISHER

Si mund të bëhet përhapja e COVID-19 nëpër ajër?

Më shumë se shtatë muaj pasi u zbulua për herë të parë koronavirusi i ri, shkencëtarët…

SMART PUBLISHER

CNN: Ekziston një shpresë tjetër për shërimin e COVID-19

Ka shumë shpresë që një vaksinë efektive mund të jetë gati deri në fund të vitit.…

SMART PUBLISHER

Ja sa kohë duhet për ta marrë virusin në një restorant

Edhe pse të gjithë dëshirojmë të kthehemi në normalitet, statistikat tregojnë që nuk jemi as afër…

SMART PUBLISHER

Covid-19: Rikthimi!

Tani më shumë se gjysmë milioni njerëz janë konfirmuar se kanë vdekur nga koronavirusi, teksa shpërthimet…

SMART PUBLISHER

Një ilaç bullgar jep rezultate të mira kundër Covid-19

Medikamenti kundër parazitëve “Ivermektin” mund të dalë se është efektiv në shërimin e pacientëve me koronavirus.…

SMART PUBLISHER

10 treguesit kryesorë që na paralajmërojnë nëse jemi infektuar me Covid-19

Shkencëtarët po mësojnë më shumë çdo ditë për koronavirusin misterioz dhe simptomat që shkakton. Ethet, kolla…

SMART PUBLISHER

Studimi spanjoll për pandeminë e COVID-19, çfarë u zbulua për imunitetin e tufës

Një studim në Spanjë hodhi dyshime mbi imunitetin e tufës si mënyrë për trajtimin e pandemisë…

SMART PUBLISHER

Shefja e Infektivit: “Sëmundja më e tmerrshme që kam parë”

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo, tha se koronavirusi është një ndër “sëmundjet më të tmerrshme…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey