Kurti nuk ndryshon qëndrim për Ujmanin

Kurti nuk ndryshon qëndrim për Ujmanin, SHBA: palët t’i përmbahen marrëveshjes së 4 shtatorit. Shtetet e…

Deputetet skeptike për liberalizimin e vizave

Deputetet skeptike për liberalizimin e vizave, partitë akuzojnë njëra-tjetrën për zvarritje të procesit. Deputetet e Kuvendit…

Amerika feston sot Ditën e Pavarësisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) festojnë sot Ditën e Pavarësisë. 4 Korriku shënon 245-vjetorin e…

Parashikimi i motit për sot: Luhatje temperaturash

Sot mot me diell, temperaturat deri në 28 gradë celsius. Sot moti në Kosovë do të…

Ekspertët flasin se a duhet të bëhet i obligueshëm me Ligj vaksinimi kundër COVID-19

A duhet të bëhet i obligueshëm me Ligj vaksinimi kundër COVID-19, flasin ekspertët. Derisa në Kosovë…

Paralajmërim i rëndësishëm për mësuesit, prindërit dhe nxënësit

Orët plotësuese jo edhe aq efektive, kërkohet që mësimdhënia të jetë fokus për vitin shkollor 2021-22.…

Nuk ndalet Policia e Kosovës – numër i lartë i gjobave në trafik

Policia s’ka të ndalur, 1 mijë e 491 tiketa brenda një dite. 51 aksidente trafiku janë…

Kosovës nuk i bije më në mend për demarkacionin me Malin e Zi

Kosova e harron demarkacionin me Malin e Zi. Janë bërë tre vjet që nga ratifikimi i…

Bekim Jashari i kundërpërgjigjet Arbana Xharrës pas akuzave që i bëri

Bekim Jashari i përgjigjet kritikave të Arbana Xharrës për takimin me përfaqësuesin nga Lindja e Mesme.…

Prishtinasja denoncon sjelljen çnjerëzore të punëdhënësit

Prishtinasja denoncon sjelljen çnjerëzore të punëdhënësit: Nuk ma dha as rrogën, punoja 9 orë pa kontratë.…

Numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë

166 raste aktive me coronavirus në Kosovë. Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar…

Arbana Xharrës i del punë edhe me Bekim Jasharin

Xharra kritikon ashpër Bekim Jasharin për fotografinë me përfaqësuesin nga Lindja e Mesme. Gazetarja Arbana Xharra…

Hoti thotë se ai që e kundërshton marrëveshjen e Washingtonit, promovon interesa ruse dhe kineze në Kosovë

Hoti: Ai që e kundërshton marrëveshjen e Washingtonit, promovon interesa ruse dhe kineze në Kosovë. Ish-kryeministri…

Behramaj e quan Osmanin “hipotekë” të Kurtit

Behramaj e quan Osmanin “hipotekë” të Kurtit, kërkon që opozita ta çojë menjëherë në Kushtetuese. Adil…

Mjekët kosovarë parashikojnë një periudhë aspak të mirë në shtator me koronavirus

Mjekët kosovarë: Në vjeshtë mund të rritet numri i infektimeve me coronavirus. Imunizimi i ngadaltë i…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey