Shpëtimi i Kosovës e ka emrin “diaspora”

Vlera e përgjithshme e parave të qytetarëve me prejardhje nga Kosova, që jetojnë dhe punojnë jashtë…

SMART PUBLISHER

Gjithçka që duhet të dije diaspora për zgjedhjet e Kosovës

Tashmë zgjedhjet e Kosovës janë caktuar më 14 shkurt 2020. Ndërkohë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka…

SMART PUBLISHER

Albin Kurti jashtë garës zgjedhore? Kimete Berisha ka disa fjalë

Një Salto Mortale e Institucioneve! Privimi i Albin Kurtit nga e drejta e kandidimit në zgjedhje…

SMART PUBLISHER

PSD-ja vendos grafit me fytyrën e Albin Kurtit në kontejnerë

Anëtarët e Partisë Socialdemokrate, kanë vendosur grafit me fytyrën e Albin Kurtit në kontejnerët që gjenden…

SMART PUBLISHER

‘Vdiq edhe zemra jeme pa ty shpirti i babit’, fjalët prekëse të babait për djalin 15-vjeçar

Në ditën e parë të gjysmëvjetorit të dytë shkollor u vra me thikë L.B., 15 vjeç,…

SMART PUBLISHER

Tre kandidatë për deputetë nga Alternativa e Mimozës në listën e VV-së

Lëvizja Vetëvendosje prezantoi listën prej 110 kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Në listën…

SMART PUBLISHER

1 mijë e 79 kandidatë në garë për t’u bërë deputetë në Kosovë

Partitë politike kanë dorëzuar në KQZ sot listën e kandidatëve për deputetë nga partitë e tyre…

SMART PUBLISHER

Këta janë deputetët e Vjosa Osmanit që kandidojnë me listën e VV’së

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë. Në mesin e tyre janë…

SMART PUBLISHER

Valon Syla: Lista e Vetëvendosjes ta çon mallin e dyqaneve “Gjithçka 1 euro”

Analisti Valon Syla në emisionin Pressing të T7, ka komentuar listën e Vetëvendosjes për deputetë, për…

SMART PUBLISHER

Kur fillon shpërndarja e 222 milionë eurove në Kosovë?

Qeveria në detyrë e Kosovës, javën e ardhshme do të fillojë së zbatuari masën e parë…

SMART PUBLISHER

Ruzhdi Matoshi i bashkangjitet AAK-së, do të garojë për deputet

Ruzhdi Matoshi, ish-deputeti i Parlamentit të Maqedonisë, do të jetë kandidat për deputet i Aleancës për…

SMART PUBLISHER

Sondazhi i Bleron Baraliut: VV merr 52 deputetë, PDK 22, LDK 17 dhe AAK 9

Analisti kosovar, Bleron Baraliu, i cili jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e…

SMART PUBLISHER

Milaim Zeka tregon historinë se si tentuan ta vrisnin duke ia lënë fajin Gani Gecit

Gazetari Milaim Zeka ka treguar se si në vitin 2012 ishte përgatitur një atentat ndaj tij,…

SMART PUBLISHER

Sami Lushtaku rrëfen si e bleu 50 euro arin dhe e shiti mbi 5 mijë euro

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, në emisionin “Kallxo Pernime” ka rrëfyer pasurinë e tij.Lushtaku ka treguar…

SMART PUBLISHER

Infermierja shqiptare vdes nga Covid-19

Instrumentarja e Klinikës së Oftalmologjisë në Prishtinë Luljeta Statovci ka humbur jetën pas infektimit me COVID-19.…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey