Fshati në Kosovë, ku të gjithë banorët kanë një mbiemër por kanë dy fe

Fshati Brus, i cili gjendet në zonën më të thellë të komunës së Lipjanit ka dy…

SMART PUBLISHER

Thaçi: Do të jap dorëheqje nëse konfirmohen akuzat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën se do të jap dorëheqjen dhe do të…

SMART PUBLISHER

Gazeta franceze zbulon lidhjet e Dick Martyt me spiunin rus

Gazeta franceze L’Opinionka publikuar një artikull rreth aktakuzës së Hagës ndaj Presidentit Thaçi duke u rikthyer…

SMART PUBLISHER

Irinej: Serbia pa Kosovën s’është Serbi, luftë për atë territor

Kisha Ortodokse Serbe absolutisht mbetet e mendimit se Kosova është një pjesë e patjetërsueshme e Serbisë,…

SMART PUBLISHER

7-vjeçari kosovar i cili botoi një libër gjatë pandemisë

Tash e sa kohë fëmijët kanë mbajtë mësimin online për shkak të pandemisë. Përveç për të…

SMART PUBLISHER

Cakaj në Shtëpinë e Bardhë, takon Grenell: Nuk ka marrëveshje për ndarje të Kosovës

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj është pritur sot në Shtëpinë…

SMART PUBLISHER

Bilt: Thaçi do të arrestohet nëse konfirmohet aktakuza

Ish-kryeministri suedez, Karl Bilt, deklaroi se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të arrestohet nëse konfirmohet…

SMART PUBLISHER

Njeriu i afërt me Azem Sylën dhe bashkëpartiaku i Hardinajt dërgohet në Hagë

Liridon Zogjani përmes një njoftimi në profilin e tij në “Facebook”, ka treguar se babai i…

SMART PUBLISHER

Hoti nuk shkon në Washington: Anulon takimin në Shtëpinë e Bardhë

Pas aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli, situata…

SMART PUBLISHER

Zeka: Albin Kurti i ka thënë prokurorit special bë diçka në aktakuzën ndaj Thaçit

Ish-deputeti Milaim Zeka sonte në Pressing ka thënë se Albin Kurti ka kontribuar në ngritjen e…

SMART PUBLISHER

Eksperti amerikan për Ballkanin: Kosova është në telashe

Daniel Serwer, ekspert i Ballkanit në SHBA, thotë se nëse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe…

SMART PUBLISHER

Pse u bë sot publik lajmi nga Haga për aktakuzat kundër Thaçit e Veseli të dorëzura në Prill?

Prokurorit të Specializuar kanë bërë të ditur sot me anë të një njoftimi për media se…

SMART PUBLISHER

Rama: Rroftë Kosova, në krah të atyre që luftuan për ta çliruar Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj presidentit…

SMART PUBLISHER

Çfarë mund të ndodhë pas ngritjes së aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar?

Pas ngritjes së aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi,…

SMART PUBLISHER

Zëvendësministri i Arsimit në Kosovë me shkollë të Mesme

Driton Bardheci është emëruar zëvendësministër i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë në Kosovë. E emërimi i tij…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey