Shoferin e merr gjumi në Tesla, vetura e çoi vetë në shtëpi

Kjo video u kap nga një pasagjer në veturën e një njeriu. Ai tha se shoferi…

SMART PUBLISHER

Të rinjtë profesionistë shqiptare po bëhen milionerë nga puna online

Dorian H. është një i ri shqiptar që ka fituar deri më tani 200 mijë dollarë…

SMART PUBLISHER

50 kompanitë më të mëdha të Kosovës që gjenerojnë miliona euro

Cilat janë kompanitë më të mëdha në Kosovë, sipas qarkullimit vjetor dhe ato me fitime më…

SMART PUBLISHER

Firma shqiptare “Ecolog” përvec Gjermanise fillon vaksinimin edhe në këto shtete

Si formë e parandalimit të shpërndarjes masive të virusit Corona gjatë festave të fundvitit, shteti gjerman…

SMART PUBLISHER

Eksportet e Turqisë arritën 169.5 miliardë dollarë

Eksportet e Turqisë arritën 169.5 miliardë dollarë në vitin 2020, njoftoi ministri i tregtisë, Ruhsar Pekcan.…

SMART PUBLISHER

Do të ulet çmimi i veturave elektrike

Makinat elektrike me shumë gjasa do të bëhen më pak të kushtueshme se ato me karburant…

SMART PUBLISHER

Shqipëria ka 500 mijë automjete, këto tre lloje janë më të përdorura

Mercedes Benz, makina më e përdorur në fillim të viteve ’90 për shkak të fortësisë së…

SMART PUBLISHER

Biznesmeni nga Tetova Nazif Destani hyn në biznesin e prodhimit të veturave

Një investitor shqiptar përfshihet për herë të parë në industrinë e prodhimit të automjeteve. Është fjala…

SMART PUBLISHER

Nga mesnata derivatet e naftës me çmime të reja në Maqedoni

Shkup – Komisioni Rregullator për Energjetikë vendosi që çmimi me pakicë i benzinës të shtrenjtohet për…

SMART PUBLISHER

Treni i parë eksportues i nisur nga Turqia mbërrin në Kinë

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës së Turqisë, Adil Karaismailoğlu njoftoi se treni eksportues që u nis…

SMART PUBLISHER

Biznesmeni shqiptar do të blejë Aeroportin e Tiranës

Grupi “Kastrati”i udhëhequr nga Shefqet Kastrati, më i madhi në vend, është në negociata për të…

SMART PUBLISHER

Këto janë kompanitë më të fuqishme shqiptare në Maqedoni

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perendimore (OEMVP) sot ka prezantuar edicionin jubilar të “TOP 100” të përbërë…

SMART PUBLISHER

Ka rënë sistemi i Facebook Messenger

Facebook Messenger ka rënë nga sistemi, përdoruesit e kanë të pamundur të dërgojnë mesazhe sepse në…

SMART PUBLISHER

4 këshilla për të pasur sukses nga njeriu më i pasur në botë, Jeff Bezos

Jeff Bezos, themeluesi dhe presidenti i Amazon, është bërë njeriu më i pasur në botë, falë,…

SMART PUBLISHER

Volskwagen, vetura elektrike më e shitur në Evropë

Në raportin e fundit, sipas Jato Dynamics, 1,127,624 makina të reja janë shitur në Evropë muajin…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey