Paratë e kursyera për iPhone 12 i shpenzoi për Covid-19, qytetari ia blen Çun Lajçit telefonin e premtuar

Aktori Çun Lajçi, para disa ditësh kishte bërë të ditur se për tetë muaj nuk e…

Hoxha kosovar: Kur kemi pas Ramazan serbët na kanë respektu, nuk kanë ngrënë as nuk kanë pi në publik(VIDEO)

Hoxha nga Mitrovica, Fatmir Latifi, në emisionin e fundit, ka folur për Ramazanin, ku ka thënë…

Njihuni me gjeniun e vogël shqiptar

Gjeniu gjashtëvjeçar nga Kosova që fitoi garën në Dubai, njohuritë dhe inteligjenca që posedon kalojnë normalen…

Ndryshon lista e njerëzve më të pasur në botë, Bill Gates i katërti

Pavarësisht nga pandemia e koronavirusit, që shumë biznese falimentuan dhe shumë njerëz humbën punën, për njerëzit…

Destinacionet më të mira për udhëtarët e vaksinuar ndaj Covid-19

Për momentin, është ende e paqartë se si do të procedohet me udhëtimet ndërkombëtare dhe sa…

Mbahet koncerti i parë në Spanjë që pas nisjes së pandemisë, 5 mijë persona të pranishëm

Me maska, por të gjithë bashkë për të kërcyer dhe kënduar nën një skenë: 5 mijë…

Sot akrepat e orës shkuan 60 minuta para, do të flemë më pak, por ditët do jenë më të gjata

Nga sot në orën 2 të natës, u rikthye ora ligjore, me akrepat që ecën 60…

Elon Musk tregon si do të duket qyteti i parë në Mars

Shefi ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk habit sërish me vizionin e tij futuristik. Ditët e…

Të dielën fillon llogaritja verore e kohës

Llogaritja e kohës verore do të fillojë të dielën më 28 mars, kur akrepat e oës…

Ҫun Lajҫi ka disa fjalë për ata që nuk duan ta votojnë Presidenten

Artisti Ҫun Lajҫi në një postim të tij në Facebook ua ka kushtuar një këngë disa…

Presidenti Biden u rrëzua derisa ngjitej shkallëve për në avion (VIDEO)

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden gjatë kësaj të premte është rrëzuar deri sa po ngjitej shkallëve…

Kjo është gruaja që humbi jetën ‘në lule të rinisë’ në Fier

FIER- Irvana Hyka, 28 vjeç, u vra mbrëmë nga bashkëshorti i saj në banesën ku jetonte…

Siç nuk e kemi parë kurrë! Albin Kurti merr një dhuratë të veçantë

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje Albin Kurti, ka treguar se ka pranuar një dhuratë nga…

Media zvicerane shkruan për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës nga Behgjet Pacolli

Disa kompani të themeluara në Zvicër, ku pjesa më e madhe e aksioneve zotërohet nga kompania…

Sulejmani bëhet Dushan, 24 vjeçari nga Kosova ndërron fenë

Dushan Obrenoviq, 24 vjeçar i lindur nga një martesë e përzier shqiptaro-boshnjake, lindi me emrin Sulejman…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey