8 rregulla të arta që ju ndihmojnë të bëni pasuri

Le të ballafaqohemi me faktin se shumica prej nesh nuk bëjnë miliona, pasi mendojmë se është…

Turqia fiton 1.44 miliardë dollarë nga eksportet e lajthisë

Turqia ka fituar 1,44 miliardë dollarë duke eksportuar 220,724 ton lajthi nga shtatori i vitit të…

Top-10: SUV-më të shitur në botë

SUV më i kërkuar në botë vitin e kaluar ishte Toyota RAV4, me 947.919 njësi të…

Prodhuesit e birrës ‘Corona’ pësojnë 155 milionë euro humbje

Brewer Anheuser-Busch, kompani prodhuese e birrës ‘Corona’, ka paralajmëruar për rënien më të madhe të fitimit…

Koronavirusi/ Pasanikët në botë humbasin 139 mld dollarë në ditë

Rënia e tregjeve për shkak të koronavirusit uli ndjeshëm pasurinë totale të 500 njerëzve më të…

Rivaliteti Saudi-Emirate në biznes: ç’është Dubai sot, dëshiron të jetë Riadi nesër

Ronny Froehlich, një biznesmen gjerman dhe bashkëpronar i Golden Scent, një kompani me bazë në Dubai…

Kompania “Dauti-TransportShped” vlerësohet për kontributin e saj në shoqëri

Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës Albiz-Shkup më 22 shkurt 2020 në Teatrin Popullor të…

Amazon bën eksperimentin e madh. Hapet i pari dyqan pa kasa pagese – VIDEO

Amazon ka hapur sot në Seattle të parin dyqan ushqimor pa kasier, si shtrirje e konceptit…

Bill Gates zgjedh Porsche në vend të Teslës së Elon Musk – Hidhni një sy!

Bill Gates sigurisht që mund t’i bëjë dhuratë vetes çfarëdolloj makine që dëshiron. Megjithatë, së fundmi…

Shqipëria ka naftë dhe gaz, janë shitur 10 miliardë $ por shteti nuk përfiton

Shqipëria vlerësohet si një nga vendet më të pasura të Evropës në rezervat hidrokarbure në shelfin…

Gjermania shpërblen qytetarët që blejnë makina elektrike

Gjermanët të cilët po konsiderojnë blerjen e makinave elektrike ose hibride, morën sot një motiv shtesë,…

BE shënon suficit tregtar prej 224.3 miliardë dollarë në 2019

Bilanci i tregtisë së jashtme të Bashkimit Evropian shënoi tepricë prej 200.3 miliardë euro (224,33 miliardë…

Ligj i ri nga 1 marsi në Gjermani, flet eksperti: Si të aplikoni për vende të reja pune

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do…

10 markat e veturave që u japin pronarëve më pak probleme mekanike

Firma e kërkimit të tregut JD Power lëshoi ​​në qershor renditjen e saj në 2019 për…

Zbulohet data e prezantimit të ‘Iphone 9’

Pasardhësi i shumëpritur i Iphone SE 2 apo edhe siç është menduar si Iphone 9, raportohet…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey