Bill Gates zgjedh Porsche në vend të Teslës së Elon Musk – Hidhni një sy!

Bill Gates sigurisht që mund t’i bëjë dhuratë vetes çfarëdolloj makine që dëshiron. Megjithatë, së fundmi…

Shqipëria ka naftë dhe gaz, janë shitur 10 miliardë $ por shteti nuk përfiton

Shqipëria vlerësohet si një nga vendet më të pasura të Evropës në rezervat hidrokarbure në shelfin…

Gjermania shpërblen qytetarët që blejnë makina elektrike

Gjermanët të cilët po konsiderojnë blerjen e makinave elektrike ose hibride, morën sot një motiv shtesë,…

BE shënon suficit tregtar prej 224.3 miliardë dollarë në 2019

Bilanci i tregtisë së jashtme të Bashkimit Evropian shënoi tepricë prej 200.3 miliardë euro (224,33 miliardë…

Ligj i ri nga 1 marsi në Gjermani, flet eksperti: Si të aplikoni për vende të reja pune

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta – shpjegon ndryshimet që do…

10 markat e veturave që u japin pronarëve më pak probleme mekanike

Firma e kërkimit të tregut JD Power lëshoi ​​në qershor renditjen e saj në 2019 për…

Zbulohet data e prezantimit të ‘Iphone 9’

Pasardhësi i shumëpritur i Iphone SE 2 apo edhe siç është menduar si Iphone 9, raportohet…

Makina e parë elektrike “Made in Kosova” ndërtuar nga adoleshent

Pesë të rinj nga Gjakova të mbështetur nga Fondacioni ‘Bonevet’ dhe disa donatorë të tjerë, arritën…

Testohet pajisja që përdor shenjat e gishtave për të bërë pagesa

Mënyra se si bankat po ndryshojnë, përfshirë aplikacionet celulare dhe pagesa pa kontakt janë bërë të…

WhatsApp nuk do të funksionojë në miliona telefona. Ja cilët janë ato!

WhatsApp është një ndër rrjetet e komunikimit më të përdorura në botë. Miliona përdorues shkëmbejnë mesazhe…

Ky është telefoni më i shitur në botë në vitin 2019

Kur Apple prezantoi iPhone XS, XS Max dhe XR vitin e kaluar, shumica e analistëve menduan…

Ky vend evropian planifikon të ndalojë naftën e benzinën deri në 2030-ën

Qeveria e Republikës së Irlandës do të miratojë një ligj të ri që ndalon regjistrimin e…

Këshilla/ Është shumë e thjeshtë, ja çka duhet të bëni që vetura të mos ju ngrijë gjatë natës

Mos e prisni mëngjesin për t’u përballur me veturën e ngrirë. Po ju paraqesim tetë këshilla…

I shpëtoi sulmit në zemër falë Apple Watch

“Apple Watch ma ka shpëtuar jetën”, shkroi biznesmeni brazilian Jorge Freire, i cili u njoftua nga…

Si e parashikon vitin 2030 Zuckerberg, ku do të arrijë teknologjia

Ekzekutivi i Facebook, Mark Zuckerberg, paraqiti sot vizionin e tij për shoqërinë e vitit 2030, ku…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey