Filipçe apel muslimanëve: Qëndroni në shtëpi për iftare mos u grumbulloni në xhami

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka dalë me apel të ri për besimtarët mysliman. Njoftoi se…

Filipçe apel besimtarëve myslimanë: Qëndroni në shtëpi për iftare, mos u grumbulloni në xhami!

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka dalë me apel të ri për besimtarët myslimanë në Maqedoninë…

Zbulohet emri i zyrtarit policor maqedonas që u arrestua në aksionin e sotëm antidrogë

Policia, në bashkëpunim edhe me Agjencinë Amerikane në luftën kundër narkotikëve DEA, në një operacion anti-drogë…

Bujqit e Gazibabës dhe Haraçinës: Të na paguhen dëmet nga përmbytjet

Këshilli i Bujqëve të Komunave Gazi Babë dhe Haraçinë akuzuan Qeverinë për mos përfilljen e kërkesave…

Në qendrat modulare në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 67 pacientë

Në 24 orët e fundit në qendrat covid në Shkup janë shtruar 67 pacientë të rinj…

Qyteti i Shkupit: Së shpejti subvencione për kondicionerë inverterë dhe pastrimin e oxhaqeve

Qyteti i Shkupit në vitin 2021 vazhdon masat për dhënien e subvencioneve për qytetarët për blerjen…

Bytyqi, Nikollovski dhe Boçvarski inspektuan ndërtimin e rrugës së shpejtë Rankovc-Kriva Pallankë

Zëvendëskryeministrat për çështje ekonomike dhe për luftë kundër korrupsionit dhe krimit, zhvillimit të qëndrueshëm dhe burimeve…

MMJPH ka filluar procedurën për shpërndarjen e mjeteve financiare, të realizuara në bazë të kompensimit për prodhimin e energjisë

Pasi Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut miratoi Vendimin për shpërndarjen e fondeve të realizuara…

Arrestohet një zyrtar i lartë policor në Maqedoni, kapet drogë në vlerë 800.000 euro

Ministri i punëve të brendshme, Oliver Spasovski, ka informuar për një aksion të përbashkët policor të…

AlternAtivA Dega Tetovë: Vazhdon keqmenaxhimi në Komunën e Tetovës

Komuna e Tetovës, me në krye Teuta Arifin, vitin 2020 e ka përmbyllur me humbje shtesë…

Tetova përsëri probleme me ujin e pijshëm

Që prej pesë ditësh Tetova sërish është pa ujë të pijshëm. Banorët shprehen të revoltuar skajshmërish.…

Opozita shpalos kërkesat për Ligjin e Shtetësisë

Opozita shqiptare të hënën në takimin me kryeministrin Zoran Zaev do të kërkojë reduktimin e perimetrit…

Policia e ka gjetur kalin 50 mijë eurosh që u vodh ditë më parë

Zyrtarët policor nga Gazi Baba e kanë gjetur kalin e vjedhur arab vlera e të cilit…

Komuna e Strugës: Më shumë njerëz vdesin nga kripa, sesa nga ndotja e deponive

Pa praninë e Kryetarit të komunës Ramiz Merko, drejtorit të Ndërmarrjes së Shërbimeve Publike në Strugë,…

Visar Ganiu : Comodita Home dhuron 30 dyshek për familjet sociale

Kompania Comodita Home ndihmon qytetarët në nevojë të komunës së Çairit, ka bërë të ditur në…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey