Infektohet me koronavirus punëtori i QKMF’së në Kamenicë, kryetari jep detaje

Ka shkuar në 13 numri i të prekurve me koronavirus në Kamenicë. Në mesin e tyre…

Vjosa Osmani kujton Betejën e Koshares: Rrëfimi më autentik i përpjekjes heroike për liri

Sot është shënuar 21-vjetori i Betejës së Kosharës Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka…

25 raste me koronavirus në Prishtinë, pse nuk po izolohet kryeqyteti?

25 nga 224 të prekur me koronavirus janë nga Prishtinë. Komuna e dytë e cila ka…

Ngjarje e rëndë në Rahovec: E dogji vëllain në oborrin e shtëpisë, pastaj gënjeu policinë se po djeg bërllok

Policia e Kosovës ka prangosur një person në fshatin Bërnjak të komunës së Rahovecit. Aidyshohet se…

18 kosovarë vijnë nga Mali i Zi, dërgohen në karantinë

Kanë mbërritur në Kosovë 18 shtetas të Kosovës. Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale – Pejë…

Kurti flet për masat e reja qe do të merren për parandalimin e koronavirusit

Pas datës 13 prill, Qeveria e Kosovës do të detyrohet të marrë masa të reja sa…

Kosova përfiton 9.4 milionë euro nga Banka Botërore për projektin për efiçiencë

Kosova përfiton 9.4 milionë euro nga Banka Botërore për projektin për efiçiencë në Energji dhe Energji…

Banka Botërore thotë se do të ketë tkurrje të ekonomisë së Kosovës për 2020

Koronavirusi po shkakton dëme edhe në ekonominë e Kosovës.Banka Botërore parashikon që ekonomia e Kosovës, në…

Prangoset rahovecasi, dyshohet se privoi nga jeta vëllanë

Policia ka prangosur një person në Rahovec. Prokuroria Themelore në Gjakovë, Departamenti për Krime të Rënda,…

Shërohet pacientja nga Podujeva, Dumnicës dhe Llaushës u hiqet masa e karantinimit

Lajme të mira nga komuna e Podujevës. Ushtruesi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Podujevës,…

Shkelën rregullat gjatë pandemisë, kaq persona janë ndaluar për 24 orë

Për 24 orë janë ndaluar 69 persona për shkelje të dispozitave gjatë pandemisë. Policia e Kosovës…

SBASHK-u tregon për gjendjen aktuale të arsimit në Kosovë

SBASHK-u prezanton gjendjen aktuale të arsimit në Kosovë Internacionalja e Arsimit (EI) gjatë gjithë kohës po…

Kryetari i Klinës jep detaje për të prekurit e fundit me koronavirus në këtë komunë

Edhe Klina është prekur nga koronavirus. 3 persona nga Klina janë konfirmuar si të prekur me…

Kurti viziton Prizrenin, kryetari thotë se qytetarët po respektojnë masat e qeverisë

Kryeministri në detyrë Albin Kurti sot ka vizituar edhe komunën e Prizrenit. Mytaher Haskuka, kryetari i…

Ministri Vitia jep këtë premtim për qytetarët e Malishevës

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia u ka premtuar qytetarëve të Malishevës se nuk do…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey