I pamjaftueshëm sociali për mbi 25 mijë familje në Kosovë

Sociali, i pamjaftueshëm për mbi 25 mijë familje në Kosovë. Ndihma sociale nga 60 e deri…

Gjykata Speciale e fton edhe një ish pjesëtar të UÇK-së

Gjykata Speciale e fton edhe një ish pjesëtar të UÇK-së. Gjykata Speciale ka nisur dërgimin e…

VV ia kujton LDK-së: Edhe Thaçin e keni bërë president për shtetin

Zyrtari i VV-së thumbon LDK-në, thotë se edhe Thaçin e keni bërë president për shtetin. Përplasjet…

Këta janë hapat kushtetues deri te arritja e marrëveshjes përfundimtare Kosovë-Serbi

Hapat kushtetues deri te arritja e marrëveshjes përfundimtare Kosovë-Serbi. Rifillimi i dialogut me Serbinë po shihet…

Barrikadimi i VV-së dhe LDK-së

Barrikadë ofertash ndërmjet VV-së dhe LDK-së. Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike janë barrikaduar rreth ofertave të…

A parashikohet të bie sot borë?

A ka borë sot në Kosovë? Gjatë ditës së sotme parashihet të mbajë mot i vranët…

Agim Veliu i përgjigjet Besnik Bislimit të VV-së: Po gënjen

Agim Veliu i reagon Besnik Bislimit të Vetëvendosjes. Edhe pse kanë kaluar më shumë se tre…

Sali Berisha ‘godet’ Edi Ramën: Vuçiq të ka urdhëruar ta padisësh Haradinajn

Sali Berisha ka folur rreth padisë së kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama kundër atij të Kosovës,…

Senior Project Research Paper Example Service

Brainstorm your title with the finest essay writer. Get note any form of thought which will…

Pas tërmetit në veri të Kosovës, Thaҫi bëri këtë veprim

Thaçi u është drejtuar shërbimeve të sigurisë dhe urgjencës pas tërmetit në veri të Kosovës. Një…

A ka shpresë për një koalicion mes VV-së dhe LDK-së?

Ende nuk është arritur marrëveshja mes VV-së dhe LDK-së. Kanë kaluar mbi 100 ditë prej ditës…

Abrashi tregon se a ka LDK-ja emër për president

A ka Lidhja Demokratike e Kosovës, emër për president të vendit. Sekretari Organizativ i LDK’së, Arban…

Pas padisë nga Edi Rama, vjen reagimi nga Ramush Haradinaj

Pas padisë nga Edi Rama, ka ardhur reagimi nga Haradinaj. Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka…

Vetëm për një javë Elon Musk është pasuruar me 2.1 miliardë dollarë

Elon Musk e nisi javën me prezantimin e fabrikës së Teslas në Shanghai, duke vallëzuar me…

Detaje se çka ndodhi në takimin mes VV – LDK

Janë dhënë detaje rreth takimit mes VV-së dhe LDK-së. Nënkryetari i VV’së, Besnik Bislimi, ka treguar…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey