Në Shkup mbahet Forumi i parë ekonomik – pjesëmarrës Zaevi, Rama dhe Varhej

Sot, me fillim prej orës 09:00 në Shkup do të mbahet Forumi i Parë Ekonomik. Në…

Deri kur do të zgjasë i nxehti afrikan – flet Sylë Tahirsylaj

Vendin tonë këtë javë e ka kapluar i nxehti afrikan. Sipas parashikimeve gjatë ditës së sotme…

Osmani dhe Sijarto do ta hapin konsullatën e re të nderit në Shtip

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani së bashku me…

MPB: 106 gjoba në territorin e Sarajit

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (22.06.2021) në territorin e Komunës…

BDI caktoi kandidatin për komunën e Bërvenicës (FOTO)

Afrimi i shpalljes së kandidaturave zyrtare për kryetar komune dhe këshilltarë nga ana e partive politike…

Partitë afër marrëveshjes për ndryshime në kodin zgjedhor

Grupi punues për përgatitjen e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor të themeluar nga Ministria e Drejtësisë është…

VMRO-DPMNE: Në BE nuk shkohet me kriminelë të LSDM-së dhe BDI-së

VMRO-DPMNE ka reaguar pas dështimit për të marrë datë për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian.…

Zaev me lajm të mirë: Vazhdon rritja e rrogës minimale, rrogat do të rriten edhe më tej

Kryeministri Zoran Zaev ka theksuar se në Maqedoninë e Veriut vazhdon rritja e rrogës minimale. “Në…

Maqedonia e Veriut e përfshirë nga i nxehti afrikan, mbi 40 gradë në disa zona të vendit

Moti në Maqedoninë e Veriut prej sot dhe gjatë ditëve në vijim do të jetë tejet…

Dimitrov: Ne ballkanasit a mund ti besojmë më fjalëve të BE-së, kjo është tani pyetja kruciale?

Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov në një intervistë për TV Sitel ka komentuar bllokadën e…

Varheji sërish jep shpresë për Shkupin dhe Tiranën, edhe pas vetos së djeshme bullgare

Eurokomisari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Oliver Varheji sërish ka dhënë sinjale shprese për Shkupin…

Arrestohet 35 vjeçari për sulm ndaj doganierit në vendkalimin “Bllacë”

Ministria e Brendshme ka bërë të ditur se ka arrestuar një 35 vjeçar për sulm të…

ASH: Nuk ka ndryshim të himnit, Ahmeti – Zaev mashtrojnë, dështuan në integrime!

Për mosçeljen e negociatave të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Evropian, ka reaguar Aleanca…

Argëtim Vojnika emërohet kryeshef i policisë në Dibër

Argetim Vojnika, prej sot është zgjedhur kryeshef i policisë në Dibër. Vojnika deri tani ishte komandant…

Samiti i BE-së përfundon pa konsensus për Shkupin dhe Tiranën, vetoja bullgare penalizon edhe Shqipërinë

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk morën pëlqimin e të gjithë vendeve anëtare për të filluar…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey