Mjegulla mbulon Kosovën, ky është parashikimi i motit

Kosovën e mbulon mjegulla, nuk parashikohen reshje shiu. Sot në Kosovë do të mbajë mot i…

SMART PUBLISHER

Krerët e LDK-së i përplas oferta e Albin Kurtit

Oferta e Albin Kurtit përplas krerët e LDK-së. Koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje nuk po shihet me…

SMART PUBLISHER

LVV-ja dhe LDK-ja shpërfillin ndërkombëtarët

Shpërfillja e ndërkombëtarëve nga LVV-ja dhe LDK-ja. Derisa Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës po…

SMART PUBLISHER

Pas ofertës nga VV-ja, reagon edhe Vjosa Osmani

Vjosa Osmani ka reaguar pas ofertës së bërë nga Lëvizja Vetëvendosje. Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike…

SMART PUBLISHER

LDK-ja e konsideroi joserioze ofertën e VV-së, vjen reagimi i këtyre të fundit

Ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Zëdhënësi i…

SMART PUBLISHER

Walker ka diҫka për të thënë rreth bisedimeve VV-LDK

Walker ka folur rreth bisedimeve që po bëhen mes VV-së dhe LDK-së. Ish ambasadori i OSBE-së…

SMART PUBLISHER

A do të ketë koalicion “LAN”, nëse VV e LDK nuk arrijnë marrëveshje

A do të ketë koalicion “LAN”, nëse VV e LDK nuk do të arrijnë marrëveshje. Situata…

SMART PUBLISHER

Zgjedhja e Konjufcës kryeparlamentar, detyroi VV-në t’i shtojmë edhe dy ministri

Zgjedhja e Konjufcës kryeparlamentar, ka detyruar VV-në t’i shtojmë edhe dy ministri. Deputeti i Vetëvendosjes, Haki…

SMART PUBLISHER

Komuna e Prishtinës publikon dokumente lidhur me rastin “Badovci”

Komuna e Prishtinës ka publikuar dokumente lidhur me rastin “Badovci” Dje, ministria e Mjedisit dhe Planifikimit…

SMART PUBLISHER

Nënkryetari i LDK-së i quan të dështuara dhe joserioze veprimet e fundit të VV-së

Agim Veliu i ka quajtur të dështuara dhe joserioze veprimet e fundit të VV-së. Nënkryetari i…

SMART PUBLISHER

A do t’i takojë Listës Serbe, ministria shtesë e minoriteteve?

Albulena Haxhiu thotë se ministria shtesë e minoriteteve nuk do t’i takojë Listës Serbe. Deputetja e…

SMART PUBLISHER

Nuk është Prishtina, ky qytet i Kosovës me ajër të pashëndetshëm e helmues

Kosova po vazhdon të përballet me ajër të ndotur. Në qytetet e Kosovës është rikthyer përsëri…

SMART PUBLISHER

Kjo komunë e Kosovës po vazhdon të përballet me reduktime të ujit

Gjilani po vazhdon të përballet me reduktime të ujit. Me probleme për sigurimin e ujit të…

SMART PUBLISHER

Krasniqi: Copëtimi i MKRS-së me stil kasapi është prodhim i mendësisë shkatërruese

Mendësia shkatërruese që i ka dalluar në opozitë për vite të tëra, duket se do të…

SMART PUBLISHER

Gjermania jep lajmin e madh për kosovarët

Një lajm i mirë për kosovarët ka ardhur nga Gjermania. Gjermania miraton ligjin për punësim, infermieria,…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey