Urim Saliu: Partitë shqiptare shkrihen kur arrijnë marrëveshje me LSDM-në dhe VMRO-në!

Shkruan gazetari dhe analisti politik, Urim Saliu nga Tetova: Partitë shqiptare janë të krijuara të grinden…

Ikën mërgimtarët!

Nga Çun LAJÇI U çova nga shtrati para mesnatës! S’me merrte gjumi, nga se kambët m’ishin…

Shqiptarët, edhe një herë në histori, do të jenë të domosdoshëm për politikën amerikane.

Nga Spartak NGJELA Koha e solli sërish: Shqipëria do të jetë vendi kryesor i Ballkanit Perëndimor…

Kujt i pengon gjuha e bukur shqipe në Maqedoni?

Kujt i pengon gjuha e bukur shqipe që të përdoret lirshëm në institucionet shtetrore edhe për…

Të do dhe të urren!

Kimete Berisha Të përkujtosh Ukshin Hotin si patriot shqiptar të veshur me uniformë të ushtrisë jugosllave…

Qeveria e Beogradit dhe qeveria e Prishtinës nuk i dënuan organizatat terroriste Hamas dhe Hezbollah

Gani Mehmetaj Qeveria e Beogradit nuk i dënoi veprimet e organizatës terroriste Hamas dhe Hezbollah. Të…

Çështja çame në Kolegjin e Harvardit

Nga Frank SHKRELI Këtë të diel, me 16 maj 2021, në Kolegjin Harvard në Cambridge të…

Çka nuk kanë të përbashkët shqiptarët dhe palestinezët?

Nga Emin AZEMI Ajo çka nuk kanë të përbashkët shqiptarët dhe palestinezët është pikërisht kufiri që…

Megalomania do ta rrëzojë Albin Kurtin nga pushteti!

Kimete Berisha – Pasi e ‘çliruan’ Kosovën nga UÇK-ja, shkuan për ta çliruar Shqipërinë nga populli…

Jo vetëm Albini, por edhe Vjosa dhe Rambo duhet “t’i kërkojnë falje” Baton Haxhiut!

Baton Haxhiu thotë se Albin Kurti duhet të kërkojë falje për opozitarizmin e tij 10 vjeçar.…

Shqiptarët në Maqedoni, më me rëndësi cilësia, sesa sasia

NEXHMEDIN SPAHIU Në dekadën e fundit të shekullit të kaluar kur diskutohej për luftërat në Slloveni,…

Melodia e vjetër e BE-së për Ballkanin

Radio Evropa e Lirë Të dëgjosh Bashkimin Evropian duke u prononcuar për Ballkanin Perëndimor është pak…

Biden mund t’i japë fund konfliktit Izrael-Palestinë

The Jerusalem Post Që Biden të ketë sukses atje ku paraardhësit e tij dështuan, ai duhet…

Vetoja bullgare kundër Maqedonisë së Veriut s’ka pse e zë Shqipërinë

Nga Preç Zogaj Agjenda evropiane e zgjerimit, në vendnumëro prej disa vitesh në dëm të Shqipërisë…

Ja pse u egzekutua më 12 maj Harun Aliu me shokë

Bardhyl Mahmuti Si do të veprojnë Shërbimet Sekrete antishqiptare sllave në përvjetorin e themelimit të tyre?…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey