Ja sa kohë duhet për ta marrë virusin në një bar apo restaurant

Edhe pse të gjithë dëshirojmë të kthehemi në normalitet, statistikat tregojnë që nuk jemi as afër…

SMART PUBLISHER

A mund ta shërojnë metodat natyrale kineze sëmundjen COVID-19

Studiuesit në shumë vende kanë kthyer fokusin nga ilaçet tanimë ekzistuese dhe natyrale, si mënyrë për…

SMART PUBLISHER

Paralajmërimi shokues i shkencëtarit: Do të vijë një virus 100 herë më i fortë se Covid-19!

Një shkencëtar amerikan parashikon mbërritjen e një virusit të ri, “100 herë” më të keq se…

SMART PUBLISHER

Gruaja që zbuloi coronavirusin, tregon nëse virusi “lindi” në laborator

Gjashtë muaj më parë, Shi Zhengli kishte pranuar telefonatën të cilës i është frikësuar tërë jetën.…

SMART PUBLISHER

Eksperti gjerman: Ky nuk është virus i frikshëm, shumë pacientë vdesin nga tromboza

Në luftën kundër koronavirusit, mjekët vazhdojnë të përballen me simptoma të reja të sëmundjes virale. Rreth…

SMART PUBLISHER

Si ta kuptoni se keni mungesë të vitaminës C?

Vitamina C është e rëndësishme për forcimin e kockave dhe dhëmbëve dhe është gjithashtu thelbësore për…

SMART PUBLISHER

Me këtë truk të thjeshtë dredhëzat do të qëndrojnë më shumë

Tani është sezoni i dredhëzave, por meqenëse është fjala për pemët të cilat kanë numër të…

SMART PUBLISHER

Shkencëtari francez: Epidemisë po i vjen fundi, nuk do të ketë valë të dytë të Covid-19

Didier Raoult, virologu francez, tha se epidemia e COVID-19 po përfundon dhe, me gjithë frikën e…

SMART PUBLISHER

Mjekja shqiptare në Gjermani ka një lajm të mirë: Vala e dytë e Kovid 19 nuk është e rrezikshme!

Në një intervistë për mediat shqiptare, mjekja shqiptare e urgjencës në Gjermani, e cila jeton dhe…

SMART PUBLISHER

Mos ia teproni me çaj rusi, ja si e dëmton organizmin

Disa hulumtime tregojnë se fluori mund ta përmirësojë shëndetin e gojës, përderisa disa hulumtime të tjera…

SMART PUBLISHER

Koronavirusi/ Shkencëtarët “nuk janë plotësisht të sigurt” për efektin e lehtësimit të masave

Profesor Peter Horby, pjesë e Grupit Shkencor Këshillimor për Emergjencat (Sage) shprehet se “sistemi i testimit,…

SMART PUBLISHER

Majdanoz me limon kundër rrudhave, njollave dhe alergjive

Rrudhat, njollat, aknet, dhe alergjitë e ndryshme që dalin në lëkurë, janë tepër të përhapura në…

SMART PUBLISHER

Po i lani flokët më shumë se duhet/ Ja sa herë në javë duhet të shkumëzoni…

Qe dilema te marre fund pergjithmone, sa here duhen lare floket? Dilema me e madhe qe…

SMART PUBLISHER

Gjermania, Italia, Franca dhe Holanda së bashku për një vaksinë kundër Covid-19

Gjermania, Franca, Italia dhe Holanda nënshkruan një kontratë fillestare me gjigantin farmaceutik ”AstraZeneca” për më shumë…

SMART PUBLISHER

Ja çfarë ju nevojitet për një karantinë 14-ditore

Imagjinoni të keni ngecur në shtëpi në karantinë për shkak të koronavirusit të ri ose ndonjë…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey