Ja çfarë ju nevojitet për një karantinë 14-ditore

Imagjinoni të keni ngecur në shtëpi në karantinë për shkak të koronavirusit të ri ose ndonjë…

Spahiu: Virusi Korona do të zhduket gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit

Virusi Korona do të zhduket gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. Natyrisht, kjo do të ndodhë…

Studiuesja kineze në Fakultetin e Shkencave, tregon të vërtetën e trishtë për Coronavirusin

Disa rreshta të shkruara nga një studiuese kineze për të treguar të vërtetën në lidhje me…

Koronavirus / Ekspertët japin kohën se kur mund të marrë fund pandemia

Të gjithë këto kohë kanë ngritur pyetjen, kur do të përfundoj koronavirus? Në lidhje me këtë…

Dr.Berati: ILAÇI NATYRAL kundër VIRUSIT TË RI (Covid-19 2020)

ILAÇI NATYRAL kundër VIRUSIT TE RI (Covid-19 2020). Selam alejkum! Të nderuar vllëzer dhe motra. Nuk…

Shpërndahet falas ilaçi kundër Covid-19 në Itali, jep rezultate pozitive

Ka nisur në Itali përdorimi i ilaçit Tocilizumab, si terapi për kurimin e pacientëve me koronavirus,…

Testohet për herë të parë vaksina kundër Covid-19 (Video)

Ndërkohë që numri i të infektuarve me COVID 19 në botë po rritet, shkencëtarët nuk saktësojnë…

Ekspertët kinezë: Ja cilat grupe gjaku janë më të rrezikuara nga koronavirusi

Koronavirusi është një kërcënim për të gjithë botën. Në rang global kanë humbur jetën deri më…

Video për fëmijët si t’i lajnë duart në mënyrën e duhur dhe udhëzues për koronavirusin

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në profilin e tij në Fejsbuk publikoi video për atë si…

Ja kur merr fund epidemia e korona virusit, flet mjeku Tritan Kalo

I ftuar në “Provokacija”, mjeku i njohur Tritan Kalo u shpreh se korona virusi ka gjasa…

Mjeku kosovar tregon masat që duhet të merrën për mbrojtje nga koronavirusi

Doktori Gastroenterolog, Visar Berisha, ka treguar për masat që duhet marrë për parandalimin e rrez*ikshmërisë së…

Taravari: Këshilla për prevenim nga Corona virusi, në gjuhën shqipe (Foto)

Ish ministri i shëndetësisë, Arben Taravari i del në ndihmë ministrisë përkatëse që këshillat për prevenim…

Testohet vaksina potenciale kundër koronavirusit

Prodhuesi i medikamenteve “Moderna” nga Kembrixhi në shtetin amerikan Masaçusets ua dërgoi në testim hulumtuesve shtetërorë…

Mbrojtje ndaj koronavirusit/ Si të krijosh vetë maska dhe dezinfektues

Kryesorja për të parandaluar infektimet nga epidemitë është kujdesi ndaj higjienës personale. Ndaj, mos përtoni të…

10 këshilla si të mbroni sytë nga kompjuteri dhe telefoni

Si të mos mjaftonin kompjuterët, tani syve u është shtuar edhe një armik tjetër, “smartphone”-t dhe…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey