Kafja ul rrezikun e infarkteve në zemër

Secili mund ta reduktojë rrezikun e sulmeve në zemër apo infarktit. Sipas një studimi të ri,…

Këshillat e stomatologut për dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm

Një dentist që kujdeset për pamjen estetike të dhëmbëve ka zbuluar gjërat që bëjnë gratë me…

10 shenja të kancerit të gjirit që nuk fliten shumë

Një në gjashtë gra dyshojnë fillimisht për kancer të gjirit falë një simptome që s’ka të…

Brokoli është shumë i shëndetshëm, por shpeshherë e përgatisni gabim!

Brokoli është një ndër perimet më të shëndetshme që kemi. Në mënyrë që të përfitojmë nga…

Si t’i lehtësoni dhimbjet në fyt

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim…

Përdorimi i mjaltit për shëndetin e lëkurës

Mjalti është një ushqim fantastik për shëndetin e njeriut. Mjalti i bën mirë organizmit nga jashtë…

Nëse gërhisni natën, pini këtë lëng para gjumit dhe gjithë familja do të jetë e lumtur

Një nga arsyet më të shpeshta pse njerëzit gërhasin në gjumë është mbipesha Pesha e tepërt…

Pse duhet të konsumoni limona gjatë dimrit

Limonët kanë përbërje të lartë vitamine C, fibër dhe përbërës të ndryshëm bimorë të dobishëm. Këto…

Maskë me oriz dhe mente për një lëkurë të pastër e të ushqyer

Përbërës të thjeshtë dhe natyralë që ju ndihmojnë të keni një fytyrë të pastër e të…

Përfitimet shëndetësore nga lakra e kuqe

Ngjyra e bënë lakrën e kuqe të jetë e vecantë, mirëpo kjo nuk është e gjitha..…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey