Mister rrethanat/ Nga Kosova në Shëngjin për të pushuar, mbytet në det i moshuari

Dita e pushimit ka rezultuar fatale për një person i cili humbi jetën në bregdetin e…

SMART PUBLISHER

E rëndë në Tiranë, bie nga lartësia i mituri palestinez

Një incident ka ndodhur ditën e sotme në kryeqytet pasi një i mitur ka rënë nga…

SMART PUBLISHER

Ish-deputetja e PD zbulon: Rama po projekton vjedhjen e fundit. Ky është projekti grabitqar

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, thotë se Edi Rama po projekton vjedhjen e fundit. Për…

SMART PUBLISHER

Valë arrestimesh në Tiranë, 13 të prangosur në pak orë. Policia raporton edhe për një viktimë

Policia e Tiranës ka arrestuar gjatë 48 orëve të fundit 13 persona, njëri prej tyre i…

SMART PUBLISHER

Aksident tragjik, përplaset për vdekje 47-vjeçarja në Kavajë

Aksident tragjik në Kavajë. Një 47-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti të ndodhur…

SMART PUBLISHER

Kodi i ri Zgjedhor, PD e aleatët paralajmërojnë PS: Konsensusi minohet kur…

Opozita e bashkuar ka njoftuar edhe përmbylljen e kodifikimit me konsensus për marrëveshjen e arritur në…

SMART PUBLISHER

Shtyrja e kësteve të kredisë, guvernatori i BSH: Janë aprovuar 95% e rasteve të aplikuara

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, foli për pasojat që solli në ekonomi virusi Covid-19.…

SMART PUBLISHER

15 të vdekur në 6 ditë/ Si ka shpërthyer koronavirusi në Shqipëri pas daljes nga karantina (Analiza e shifrave)

Në Shqipëri, që prej heqjes së karantinës më 1 qershor, ka patur një shpërthim të rasteve…

SMART PUBLISHER

Djali 43 vjeç u vdiq në spital, prindërit: Mjeku rrinte me duart në xhepa, neglizhenca e tij…

Më 23 dhjetor të vitit 2018 ka ndërruar jetë një 43-vjeçar në spitalin e Fierit. Viktima…

SMART PUBLISHER

Frika nga vettingu/ 550 gjyqtarë e prokurorë në dilemë, do jenë apo jo pjesë e sistemit

Statistikisht, dy të tretat e gjyqtarëve dhe prokurorëve të sistemit të drejtësisë nuk kanë kaluar ende…

SMART PUBLISHER

Aksident i rëndë/ Përplasen dy makina, plagosen burrë e grua dhe foshnja 2 muajsh

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme ku kanë mbetur të plagosur një çift…

SMART PUBLISHER

Aksident në Vorë, plagosen burrë e grua dhe foshnja 2 muajsh

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në Vorë. Sipas policisë, rreth orës 12:40, në Vore,…

SMART PUBLISHER

115 km rrugë për 1.2 miliard euro, ish-ministri socialist jep alarmin për koncesionin Milot-Fier

Qeveria njoftoi sot hapjen e garës për ndërtimin e autostradës Milot-Fier. Rruga do të ketë një…

SMART PUBLISHER

‘U rekomandua, por…’/ DW: Tre arsye pse BE nuk hapi kufijtë me Shqipërinë dhe paralajmërimi i OBSH-së

Komisioni Evropian vendosi që të mos hapë kufijtë me katër vende të Ballkanit Perëndimor, ndonëse rekomandimet…

SMART PUBLISHER

Basha paralajmëron revolucion: Kush nuk pranon paqen, shkakton dhunë të pashmangshme

Përmes një thënie të ish- presidentit amerikan John F. Kennedy për qeverisjen, kryetari i PD Lulzim…

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey