Arratisje masive nga burgu, 75 persona kishin hapur një tunel nëpër qeli

Një arratisje masive ka ndodhur në një burg në lindje të Paraguait, pranë kufirit me Brazilin,…

Shqiptarët e Iranit, si mbërritën ata në “vendin e shqiponjave” shekuj më parë (FOTO)

Asgjësimi i gjeneral Kasem Sulejmanit nga një operacion i ushtrisë amerikane, bëri që bota të kthejë…

Lajm i fundit/ Humb jetën në aksident një grua, udhëtonte me motorr

Një vajzë ka humbur jetën, në aksin rrugor Velipojë – Shkodër, në afërsi të kishës Velipojë,…

LDK, thirrja e fundit apo e parafundit për Albin Kurtin dhe koalicionin qeverisës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës LDK, Isa Mustafa ka folur për arsyet e mos arritjes…

Jozefina Topalli dhe Namik Dokle tregojnë sekretet si kryetarë Parlamenti, ja pengjet

Kryesuan Kuvendin në kohë të ndryshme dhe secili la shenjën e tij në drejtimin e seancave…

Pas Ramës, prestigjozja BILD i përvishet Bashës për lobimin rus

Politikanët shqiptarë janë pjesë e faqeve të prestigjiozes gjermane Bild. Pak kohë më parë në disa…

Mjegulla e dendur pushton Tiranës, kujdes qarkullimin në rrugë! (FOTO)

Një mjegull e dendur ka pushtuar Tiranën mbrëmjen e sotme. Siç duket edhe nga fotot, mjegulla…

A kanë faj këmbësorët?!/ Aksidentet rrugore dhe kalimi me semafor të kuq

Të dhënat zyrtare për aksidentet rrugore tregojnë që një pjesë e tyre ndodhin edhe për shkak…

Dritan Dajti i sjell telashe Policisë, e vërteta e vizitës në mes të “Bllokut”

Emri i Dritan Dajtit vazhdon t’i sjellë telashe policisë. I dënuar me 4 burgime të përjetshme…

Dekreti për Kushtetuesen/ Venecia në Tiranë në shkurt për “gabimin” e Ilir Metës

Komisioni i Venecias është duke përgatitur dërgimin e një misioni fakt mbledhës në Shqipëri, pas kërkesës…

140 vende në Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë, Ambasadori i BE zbulon detaje

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca foli për revistën ekonomike “Monitor”, duke prekur disa…

Zall-Bastari me rrugë të re, Bashkia transformon edhe qendrën administrative

Rruga e re e Zall-Bastarit e ka sjellë atë më afër Tiranës. Banorët e njësisë tani…

“Hapen dyert e burgut”, një tjetër i dënuar me 25 vjet burg gati për të lënë qelinë (EMRI)

Vetëm pak ditë pasi gjykata e Krujës liroi me kusht të dënuarin me burgim të përjetshëm,…

Spiunë rusë dhe iranianë, diplomatët e shpallur “non grata” nga Shqipëria

Shqipëria ka qenë përherë në krye të listës së vendeve që i është bashkuar Shteteve të…

Baza ajrore/ Një vit nga vendimi si bazë e NATO, çfarë po ndodh me aeroportin e Kuçovës (FOTO)

Ministria e Mbrojtjes projekton të ardhmen e Bazës Ajrore të Kuçovës pas nisjes së punës për…

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey