Lajmi i mirë për tifozët e Bundeligës

Publiku ndalgdal po kthehet në stadiumet në Bundesligë edhe atë në fillim të muajit prill, ndërsa sfida e parë, në të cilën tifozët do të ulën në tribuna, do të jetë derbi i madh në mes Lajpcigut dhe Bajern Munihut.

Mediat gjermane raportojnë se qeveria në Gjermani, ka vendosur që të lejojë një numër të caktuar të tifozëve në sfidat e Bundesligës. Sipas mediave gjermane, do të lejohen 999 tifoz në “Red Bull Arena”, që do të jetë edhe një test i fundit para rikthimit të plot të tifozëve në stadiumet gjermane në periudhën e ardhshme. Më shumë detaje rreth planit për rikthimin e tifozëve në stadium, Bundesligën dhe vendimet e fundit të qeveritarëve gjerman, do të jepen gjatë ditës së hënë.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey