Lamtumirë Milan, Paqueta po transferohet te klubi i madh francez

Milan heq dorë nga dështaku i Real Madridit

Lyon është ende shumë i interesuar të nënshkruajë me Lucas Paqueta nga Milani para se të mbyllet dritarja, por ata duhet të shesin lojtarë së pari.

Ka pasur spekulime të forta gjatë ditëve të fundit tani që e ardhmja e Paqueta është larg nga San Siro me drejtorin sportiv të Lyon dhe bashkatdhetarin Juninho të gatshëm t’i ofrojë atij një rrugë shpëtimi pas një sezoni të dytë të vështirë në Milano.

Sipas edicionit të së Premtes të Tuttosport, klubi i Ligue 1 duhet së pari të mbledhë disa fonde për të qenë në gjendje të paguajë çmimin prej 23 milionë euro që Milani po kërkon për brazilianin, përcjell ORAinfo.

Milan heq dorë nga dështaku i Real Madridit

Shitja e mundshme e Houssem Aouar te Arsenal do t’i jepte Lyon likuiditetin ekonomik për të qenë në gjendje të vendoste një ofertë prej 23 milionë euro në tryezë.

Në ndërkohë, Juninho tashmë i ka komunikuar presidentit të Lyonit Aulas se Paqueta është emri që ai dëshiron të përqendrohet në këtë afat transferimi. /ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey