Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Pas ditëlindjes, Elita na prezanton me dhuratën më ‘romantike’ që pranoi

Pas ditëlindjes, Elita na prezanton me dhuratën më ‘romantike’ që pranoiNjë lëkundje e lehtë tërmeti është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë.

Paraprakisht bëhet me dije se tërmeti ka pasur një magnitudë prej 3.4, ndërsa epiqendra ndryshe nga herët e tjera të muajve të fundit, është regjistruar në detin Adriatik rreth 7 km larg Vlorës.

Tërmeti ka pasur një thellësi të vogël prej vetëm 2 km. Duke që se lëkundja ishte e lehtë nuk raportohet për dëmë apo panik, megjithëse është ndjerë nga qytetarët.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey