Liga spanjolle refuzon kërkesën e Vidal, Barça nuk i detyrohet asgjë!

Liga spanjolle e futbollit refuzon kërkesën e Arturo Vidal për të përfituar 2,4 milionë euro nga Barcelona, për të cilat mesfushori kilian pretendonte se ishin bonuse të sezonit të kaluar që klubi blaugrana nuk i ka kaluar në llogarinë e mesfushorit.

Vidal nëpërmjet avokatit të tij, kërkoi t’i përfitonte këto para, por bonuset kishin lidhje me minutat që Vidal ka zbritur në fushë dhe që ato kapeshin.

Lojtari 32-vjeçar në shumicën e sfidave duhet të arrinte të paktën të ishte në fushë për 45 minuta gjë që nuk ka ndodhur dhe për këtë arsye komisionet përkatëse kanë refuzuar ofertën e mbretit “Arturo”, i cili ka prishur çdo raport me Barçën pasi kërkon të transferohet te Interi i Antonio Contes që në merkaton e janarit.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey