Limaj thotë se Thaçi nuk mund ta shpërndajë parlamentin

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se pa një marrëveshje të forcave politike nuk mund të shpërndahet parlamenti dhe nuk ka zgjedhje.

Ai këto deklarata i ka bërë sot në emisionin “Pressing”, ku po ashtu ka thënë se presidenti Thaçi nuk ka të drejtë ta shpërndajë parlamentin.

“S’ka rrugë tjetër për zgjedhje pa u shpërndarë Parlamenti”, është shprehur Limaj.

“Shpërndarja e Parlamentit s’mund të bëhet pa 80 vota, prandaj është i nevojshëm konsensusi i partive për datën e zgjedhjeve”, ka theksuar ai./ Insajderi.com

The post Limaj thotë se Thaçi nuk mund ta shpërndajë parlamentin appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk July 25, 2019 10:01 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=147121
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit