Lista zyrtare e Italisë për “Euro 2020”

Kombëtarja e Italisë ka konfirmuar listën e futbollistëve për Kampionatin Evropian, shkruan Zeri.info.

Italia ndodhet në Grupin A, bashkë me Turqinë, Uellsin dhe Zvicrën.

Tashmë, Roberto Mancini ka zyrtarizuar listën me futbollistët e ftuar për “Euro 2020”.

Lista është kjo:

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey