Liverpool mposhti Arsenalin

Arsenali u paraqit pa Granit Xhakën, mesfushorin shqiptar, të cilët u shembën në pjesën e dytë, duke pësuar humbje me rezultat 3:0 nga Liverpooli, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Emirates” në Londër.

Futbollistët Diogo Jota dhe Mohamed Salah, janë kreatorë të fitores. Gjithçka u vulos në 45 minutat e dytë, Jota shënoi në minutën e 64-të dhe të 82-të e Salah (68′).

Pas javës së 30-të, Liverpooli renditet në vend të pestë me 49 pikë dhe Arsenali është i 9-ti me 42 sosh.

‘Topçinjtë mbeten edhe më larg pozitës së katërt, çka do të thotë pakëson gjasat për një vend në garat e Champions League.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey