“Lutemi për Tetovën”, estrada shqiptare shprehin sensibilizimin e tyre për viktimat e ngjarjes tragjike në Tetovë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në qytetin e Tetovës.

Spitali Modular i këtij qyteti u përfshi nga flakët për shkak të një zjarri, i cili arriti që të shuhet por shkaktoi një numër të madh viktimash.

Të paktën 10 viktima janë konfirmuar deri më tani, gjersa ka ende trupa të cilët nuk janë gjendur fare pas tragjedisë.

Mbi ngjarjen e tmerrshme ka pasur reagime të shumta nga krerët shtetërorë përfshirë figura të njohura politike të vendi.

Të sensibilizuar me situatën e rëndë janë treguar edhe shumë prej emrave të njohur të estradës, të cilët nuk i kursyen imazhet trishtuese dhe dedikime prekëse për familjarët e viktimave.

Ndjeshmëri më të madhe për rastin kanë treguar në veçanti këngëtarët shqiptarë nga Maqedonia, të cilët kanë reaguar me të dëgjuar për rastin, por edhe shumë emra të tjerë që kanë përcjellë mesazhet e tyre ngushëlluese dhe të lutjeve përmes rrjeteve sociale. /Telegrafi/

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey