Man Utd tregon shkallën e lëndimit të Lisandro Martinezit

Qendërmbrojtësi i Manchester United, Lisandro Martinez, ka shmangur një dëmtim të ACL-së dhe pritet të kthehet në lojë para fundit të sezonit aktual. Reprezentuesi argjentinas, i cili sapo është kthyer nga një dëmtim i rëndë i këmbës, lëndoi gjurin e tij gjatë fitores 3-0 të së dielës ndaj West Ham United, fillimisht duke u përpjekur […]

shkurt 6, 2024 - 23:00
 0  4
Man Utd tregon shkallën e lëndimit të Lisandro Martinezit

Qendërmbrojtësi i Manchester United, Lisandro Martinez, ka shmangur një dëmtim të ACL-së dhe pritet të kthehet në lojë para fundit të sezonit aktual.

Reprezentuesi argjentinas, i cili sapo është kthyer nga një dëmtim i rëndë i këmbës, lëndoi gjurin e tij gjatë fitores 3-0 të së dielës ndaj West Ham United, fillimisht duke u përpjekur të luante përpara përpara se të detyrohej të largohej nga fusha në mes të pjesës së dytë.

Pas ndeshjes, menaxheri Erik ten Hag pranoi se ishte i shqetësuar për lëndimin dhe shpejt u frikësua se Martinez mund të kishte pësuar një dëmtim të ACL në fund të sezonit.

Fituesi i Kupës së Botës është diagnostikuar me një ndrydhje të ligamentit kolateral në gju dhe nuk do të kërkojë ndërhyrje kirurgjikale, raporton 90min.com.

“Lisandro Martinez ka pësuar një lëndim në ligamentin kolateral medial në gjurin e tij dhe pritet të jetë jashtë fushës për të paktën tetë javë”, thuhet në një deklaratë nga Man Utd.

“Mbrojtësi argjentinas u largua nga fusha në minutën e 71-të të fitores sonë 3-0 ndaj West Ham United në Old Trafford të dielën”.

“Të gjithë i urojmë Liçës një shërim të shpejtë dhe mezi presim ta shohim përsëri në fushë më vonë gjatë sezonit”.

Martinez pritet të kalojë tetë javë jashtë fushës përpara se të kthehet në aksion në prill.

United udhëton në Stamford Bridge për t’u përballur me Chelsean më 3 prill, me Liverpoolin që do të vizitojë Old Trafford tre ditë më vonë.