Manchester City arrin marrëveshje për transferimin e Erling Haaland

Manchester City ka rënë darkord me Erling Haaland për një transferim në merkaton e ardhshme.Sportsmail raporton se City ka arritur marrëveshje me përfaqësuesit e lojtarit. Kontrata e Haalandit me Cityn do norvegjezin lojtarin më të paguar të Premier League – pasi ai do të fitonte më shumë se 500,000 £ në javë – përcjell GazetaBlic Sport.City tani pritet të paguajë klauzolën e lirimit prej 63 milionë funtesh të sulmuesit 21-vjeçar në Borussia Dortmund dhe, nëse gjithçka shkon sipas planit, ai do të nënshkruajë një marrëveshje 5 vjeçare javën e ardhshme.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey