Mancini i kthen 9 lojtarë të Italisë në shtëpi

Roberto Mancini ka larguar edhe tre lojtarë të tjerë nga skuadra e tij e Italisë për ndeshjet e Ligës së Kombeve, duke dërguar Manuel Lazzari, Mattia Zaccagni dhe Salvatore Sirigu në shtëpi.

Azzurri-t po fillojnë një epokë krejt të re pas humbjes 3-0 të mbrëmshme të Finalissima ndaj Argjentinës në stadiumin Wembley.

Italia tani përballet me katër ndeshje të Ligës së Kombeve në më pak se dy javë, duke pritur Gjermaninë të shtunën më 4 qershor, më pas Hungarinë të martën më 7 qershor, duke vizituar Anglinë të shtunën më 11 qershor dhe Gjermaninë të martën më 14 qershor.

Mancini tashmë ka liruar Federico Bernardeschi, Giorgio Chiellini , Emerson Palmieri, Lorenzo Insigne, Jorginho dhe Marco Verratti sot, ndonëse Insigne dhe Verratti humbën gjithsesi ndeshjen e mbrëmshme me Argjentinën për shkak të lëndimit.

Tani skuadra është shkurtuar më tej me dyshen e Lazios, Lazzari dhe Zaccagni të dërguar në shtëpi, ashtu si edhe portieri i Genoas, Sirigu.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey