Maqedonia e Veriut u mposht nga nikoqirët e Azerbejxhanit

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll dje është mposhtur me rezultat 3:1 në Shkup nga Azerbejxhani në një ndeshje miqësore.

Ndonëse skuadra e trajnerit Blagoja Milevski fillimisht kaloi në avantazh me golin e Enis Bardhit nga penalltia në minutën e 25-të, por më pas pranuan tre gola, duke u mposhtur rëndë.

Shënues për Azerbajxhanin ishin Kafarguliev (minuta 38), Kurbanli (65) dhe Shejdayev (89).

Të dyja përfaqësueset e përfunduan ndeshjen me një lojtar më pak për shkak të pezullimeve të Boban Nikolovit në minutën e 52-të dhe Hojat Hagverdit në minutën e 75-të. Tre ditë më parë “kuqeverdhetë” barazuan 1:1 me Finlandën, po ashtu në Arenën Kombëtare “Todor Proeski” në Shkup. (INA)

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll dje është mposhtur me rezultat 3:1 në Shkup nga Azerbejxhani në një ndeshje miqësore.

Ndonëse skuadra e trajnerit Blagoja Milevski fillimisht kaloi në avantazh me golin e Enis Bardhit nga penalltia në minutën e 25-të, por më pas pranuan tre gola, duke u mposhtur rëndë.

Shënues për Azerbajxhanin ishin Kafarguliev (minuta 38), Kurbanli (65) dhe Shejdayev (89).

Të dyja përfaqësueset e përfunduan ndeshjen me një lojtar më pak për shkak të pezullimeve të Boban Nikolovit në minutën e 52-të dhe Hojat Hagverdit në minutën e 75-të. Tre ditë më parë “kuqeverdhetë” barazuan 1:1 me Finlandën, po ashtu në Arenën Kombëtare “Todor Proeski” në Shkup. (INA)

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey