Maqedonia ja me çfarë koeficientë vlerësohet nëpër bastoret e Evropës?

Bastoret kanë nënvlerësuar Maqedoninë e Veriut, duke e konsideruar si “autsajderin” më të madh në Kampionatin Evropian.

Bashkë me Finlandën, vendi llogaritet me koeficientë të vegjël, dhe nuk i jepen shumë shanse në këtë kampionat evropian. Se kush do ta fitoj titullin e këtij kampionati, koeficienti për Maqedoninë e Veriut nëpër bastoret evropiane është 500, ndërsa pas saj janë Finlanda, Sllovakia, Hungaria me koeficentë 300-325, Skotlanda me 250, njofton Sportklub.

Favorit me koeficientin 4 është Anglia, më pas Franca me 5, Belgjika 6,5, ndërsa Portugalia është në vendin e 7 me koeficientin 10. (INA)

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey