Maqedonia pranon 20 mijë vaksina ruse nga Serbia

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot para Institutit të Mjekësisë së Transfuzionit pranë Qendrës Klinike Nënë Tereza kanë pranuar donacion nga Serbia prej 20 mijë nga gjithsej 40 mijë doza të vaksinave ruse Sputnik V.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey