Mbappe, futbollisti më i shtrenjtë në botë. Ronaldo i 47-ti

Kylian Mbappe është futbollisti me vlerën më të shtrenjtë në botë.

Ky është përditësimi më i fundit i Institutit të Statistikave për këtë fillimvit, që ka klasifikuar futbollistët më të shtrenjtë të 5 kampionateve kryesore në Europë.

Ylli francez vlen plot 265 milionë euro. I vetmi futbollist tjetër që kalon shifrën e 200 milionë eurove është Rahem Sterling i Manchester City, me 223 milionë euro.

Pas tij vjen Salah, i cili vlerësohet me 175 milionë euro.

Vetëm vendi i tetë për fituesin e Topit të Artë, Leo Messi, ndërkohë që, sipas këtij raporti, Cristiano Ronaldo vlen 80 milionë euro dhe mban vendin e 47.

10 pozicionet e para plotësohen nga Sancho, Mane, Kane, Rashford, Griezmann dhe Lautaro Martinez.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey