“Mbappe kurrë nuk ka dashur të largohet nga PSG”

Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi këmbëngul se Kylian Mbappe kurrë nuk donte të largohej nga klubi i Ligue 1 – edhe pse ai kërkoi t’i bashkohej Real Madridit verën e kaluar.

Mbappe ishte gjithashtu afër kalimit në Santiago Bernabeu në një transferim të lirë këtë verë përpara se të nënshkruante një zgjatje të kontratës për të qëndruar në PSG.

Vendimi shkaktoi bujë në Spanjë, me shefin e Ligës, Javier Tebas, madje që paraqiti një ankesë zyrtare në UEFA për marrëveshjen e re të sulmuesit.

Çfarë tha Al-Khelaifi për Mbappe?

“Kam refuzuar 180 milionë euro verën e kaluar nga Real Madridi për Mbappe sepse e dija që Kylian donte të qëndronte në PSG. E njoh shumë mirë, e di se çfarë duan ai dhe familja e tij dhe nuk lëvizin për para. Ai ka zgjedhur të luajë këtu për qytetin e tij”, tha ai për Marca./21Media

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey