Me 67 vota pro, votohet Qeveria e re, Kurti Kryeministër

Është votuar në Kuvend të Kosovës, Qeveria e re, ‘Kurti 2’.

Qeveria Kurti 2 do të dukët kështu, me 15 ministra e 3 zëvendëskryeministra.

Albin Kurti – Kryeministër

Besnik Bislimi – Zëvendëskryeministër i parë për Integrime evropiane, Zhvillim dhe Dialog;

Donika Gervalla – Zëvendëskryeministre e dytë dhe Ministre e Punëve të Jashtme;

Emilia Rexhepi – Zëvendëskryeministre e tretë për Çështje të Pakicave dhe të Drejtat e Njeriut;

Hekuran Murati – Ministër i Financave, Punës dhe Transfereve

Albulena Haxhiu – Ministre e Drejtësisë

Arben Vitia – Ministër i Shëndetësisë

Arbërie Nagavci – Ministre e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë

Hajrullah Qeku – Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Elbert Krasniqi – Ministër i Administrimit Lokal

Liburn Aliu – Ministër i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës

Faton Peci – Ministër i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural

Armend Mehaj – Ministër i Mbrojtjes

Xhelal Svecla – Ministër i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike

Rozeta Hajdari – Ministre e Industrisë, Ndermarrësisë dhe Tregtisë

Artane Rizvanolli – Ministre e Ekonomisë

Goran Rakiq – Ministër për Komunitete dhe Kthim

Fikrim Damka – Ministër i Zhvillimit Rajonal

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey