Me biberon në gojë, vogëlushi merr dekoratën e babait zjarrfikës që vdiq nga flakët (FOTO)

Me një biberon në gojë dhe i veshur me uniformën e zjarrfikësit, vogëlushi 19-muaj i dha lamtumirën babait të tij zjarrfikës, i cili humbi jetën gjatë misionit të tij për shuarjen e zjarreve në Australi.

Gjatë funeralit, drejtuesit e shërbimit zjarrfikës i dorëzojnë djalit 19-muajsh dekoratën në emër të babait të tij.

Zjarrfikësi 32-vjeçar humbi jetën së bashku me një kolegun e tij kur një pemë e djegur ra mbi makinën e tyre.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey