“Më dhemb që s’do të luaj kundër Spanjës, duam të vazhdojmë të shkruajmë historinë”

Spanja dhe Zvicra luhet nesër në 18:00 në Shën Petersburg, do të jetë çerekfinalja e parë në “Euro 2020”.

Në këtë ndeshje do të mungojë kapiteni dhe lideri shqiptar i Zvicrës, Granit Xhaka.Ai ka reaguar me një postim në llogarinë personale, Facebook, duke treguar se sa shumë po vuan që për shkak të kartonëve, s’mund ta ndihmojë Zvicrën të premten.

“Më dhemb në shpirt që s’do të luajë nesër – por kam besim se do të kryejmë punën. Është diçka speciale ajo çfarë ka kjo skuadër dhe ne do të japim gjithçka për të vazhduar dhe shkruar historinë”, ka shkruar ai në rrjetet sociale.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey