Me gjarprin që po shkonte më tej, ai vendos të futet brenda (Video)

Ky është momenti kur një piton gjigant afrikan tentoi të hipte mbi një automjet diku në Afrikën e Jugut, duke tmerruar pasagjerët.

Sipas mediave të huaja, përcjell KosovaToday, të alarmuar nga zvarraniku i madh, turistët e jetës së egër hidhen në makinat e tyre dhe tentojnë të kthehen mbrapa, por gjarpri mbetet në ndjekje të tyre.

Bëhet fjalë për pamje që tregojnë një gjarpër të madh prej rreth 5 metrash në një rrugë pranë qytetit bregdetar të Durbanit.

Në video, një kameraman vë në skenë pitonin e madh të ulur nën një varkë.

Ndërsa hyjnë për të inspektuar atë, gjarpri përqendron vëmendjen e tij në një Land Rover para tij, duke u ngritur drejt automjetit ndërsa kameramani përpiqet të rrëmbejë bishtin e tij.

Zvarraniku më pas përpiqet të ngjitet mbi makinën, pasi shoferi i tmerruar fillimisht duket i pasigurt nëse do të dalë nga makina apo do të mbyllë dyert për siguri.

Me gjarprin që po shkonte më tej, ai vendos të futet brenda. /KosovaToday/

https://video.dailymail.co.uk/preview/mol/2019/09/30/1402239070882450457/636x382_MP4_1402239070882450457.mp4

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk October 2, 2019 2:32 pm ne Kurioz. ne link https://lajme.mk/?p=155787
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit