Me rrahjet e zemrës, këngëtari i njohur bëri një këngë për djalin e tij

J Balvin është frymëzuar nga djali i tij i porsalindur, Rio që erdhi në jetë në fund të qershorit. 36-vjeçari kolumbian i ka dedikuar një këngë prekëse, të titulluar “Querido Rio”.

Kënga, e cila është pjesë e albumit të tij të ri, përfshin gjithashtu dhe rrahjet e zemrës së vogëlushit.

Balvin konfirmoi se përfshiu rrahjet e zemrës së Rio-s, të regjistruara gjatë ultrazërit, në një intervistë për Billboard. Ai gjithashtu shprehu se sa emocionuese ishte krijimi i këngës. “Asnjëherë nuk kam qarë aq shumë për të bërë një këngë.

Më duhej të bëja pauza gjatë regjistrimit. Unë e shkrova para lindjes së Rio-s por nuk do të ndryshoja asgjë.”, tha ai për revistën.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey