Mësohen emrat që pritet të jenë ministra në Qeverinë “Kurti 2”

Këta janë emrat që pritet të jenë ministra në Qeverinë “Kurti 2”.

Qeveria “Kurti” 2 pritet që të votohet pasditen e së hënës, ndërkaq janë caktuar tashmë edhe emrat që do të përbëjnë kabinetin e ri qeveritar.

Duket se lista e kabinetit qeveritar është gati.

Emrat që pritet t’a formojnë qeverinë Kurti 2.

Besnik Bislimi- zv kryeministër

Hekuran Murati – Ministër i Financave

Armend Mehaj- Ministër i Mbrojtjes

Albulena Haxhiu – Ministre e Drejtësisë

Xhelal Sveçla- Ministër i Brendshëm dhe Administratës Publike

Rozeta Hajdari- Ministre e Ekonomisë, Punës, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike

Hajrullah Ceku – Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Liburn Aliu- Ministër i Infrastrukturës

Arben Vitija – Ministër i Shëndetësisë

Donika Gërvalla – Ministre e Jashtme

Arbërie Nagavci- Ministre e Arsimit

Faton Peci- Ministër i Bujqësisë

Mahir Yagcilar- Ministër i Pushtetit Lokal

Dalibor Jevtiq- Ministër për Komunitete dhe Kthim

Ivan Milojeviq- Ministri i Zhvillimit Rajonal

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey