Mësohet se kur do të filloj Superliga e Kosovës

Dy gola dhe një asist ndaj Girona, rikthehet fuqishëm Lionel Messi

Tashmë është mësuar se kur do të filloj Superliga e Kosovës.

Kampionati elitar në futbollin kosovar pritet të startojë në fundjavë më 19 dhe 20 shtator.

Gazeta “Sheshi” mëson që institucionet qendrore kanë dhënë dritën jeshile për nisjen e edicionit 2020/21 në Superligë.

[gjirafa url=”https://video.gjirafa.com/embed/ora-e-sportit”

Pas kërkesës së Federatës së Futbollit të Kosovës në Ministrinë e Shëndetësisë për të nisur edicionin e ri futbollistik, tashmë është marrë vendimi për të nisur në vikend me ndeshjet e xhiros së parë.

Gazeta merr vesh gjithashtu që kampionet tjera, duke nisur nga Liga e Parë, deri te moshat e reja do të shtyhen për të paktën edhe një javë.

Gjithsesi vendimi zyrtar nga Federata e Futbollit të Kosovës do të vijon më vonë, teksa klubet elitare tashmë kanë marrë konfirmimet për ndeshjet e fundjavës.

Xhiroja e I-rë:

Drita – Llapi

Trepça ’89 – Arbëria

Prishtina – Drenica

Besa – Ballkani

Feronikeli – Gjilani

Për datat dhe orën e takimeve do të njoftoheni më vonë.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey