Messi: Shansi im i fundit, ndihem shumë mirë dhe jam gati

Argjentina do të luajë ndeshjen e parë në Kupën e Botës, Katar 2022 ndaj Arabisë Saudite.

Përpara kësaj sfide ka folur edhe Lionel Messi, i cili në këtë edicion luan Botërorin e fundit të karrierës dhe do të provojë t’i shkojë deri në fund, pasi prej tij dhe Argjentinës pritet shumë.

“Është padyshim shansi im i fundit për të realizuar ëndrrën që kemi të gjithë. Stërvitja e diferencuar? Ishte një masë paraprake, por jam gati dhe ndihem shumë mirë, emocionalisht dhe fizikisht. Dua të ndihmoj skuadrën dhe të bëj maksimumin, pasi edhe momenti është shumë mirë.” – deklaroi Messi.

Sfida midis Argjentinës dhe Arabisë Saudite do të luhet të martën duke filluar nga ora 11:00.

Argjentina do të luajë ndeshjen e parë në Kupën e Botës, Katar 2022 ndaj Arabisë Saudite.

Përpara kësaj sfide ka folur edhe Lionel Messi, i cili në këtë edicion luan Botërorin e fundit të karrierës dhe do të provojë t’i shkojë deri në fund, pasi prej tij dhe Argjentinës pritet shumë.

“Është padyshim shansi im i fundit për të realizuar ëndrrën që kemi të gjithë. Stërvitja e diferencuar? Ishte një masë paraprake, por jam gati dhe ndihem shumë mirë, emocionalisht dhe fizikisht. Dua të ndihmoj skuadrën dhe të bëj maksimumin, pasi edhe momenti është shumë mirë.” – deklaroi Messi.

Sfida midis Argjentinës dhe Arabisë Saudite do të luhet të martën duke filluar nga ora 11:00.

Loading...