Milaim Zeka: Albin Kurti i tha Hashim Thaçit nëse e nënshkruan marrëveshjen e Rambujesë do të vrasim

Gazetari i njohur, Milaim Zeka, ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit, Albin Kurti.

Kjo pasi, Zeka tha se Kurti i kishte thënë dikur ish-presidentit, Thaçi, se “nëse e nënshkruan Marrëveshjen e Rambujesë, do të vrasim”.

Kështu u shpreh Zeka në një intervistë në ATV.

Ndryshe, më 18 mars 1999, delegacioni shqiptar, amerikan dhe britanik nënshkruan atë që u bë e njohur si ‘Marrëveshjet e Rambujesë’, ndërkohë që delegacionet serbe dhe ruse refuzuan.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey