Milaim Zeka: Me fol Sali Berisha për dinjitet, është sikur me fol prostitutkat e Hamburgut për virgjinitet

Milaim Zeka ka komentuar ngjarjet e fundit që ndodhën në Shqipëri me ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili u shpall ‘non grata’ nga SHBA-të.

Zeka thotë se Sali Berisha nuk mund të flasë për dinjitet.

Ai shton se Berisha nuk ka lënë asnjë veprimtar pa e etiketuar si spiun të Beogradit.

“Me fole Sali Berisha per dinjitet, eshte sikur me fole prostitutate e Hamburgut per virgjinitet. Amerika nuk eshte Edi Rama, i dashur Sali!”, shkruan Zeka.

Postimi i tij i plotë:

Kjo puna e dinjitetit te Sali Berishes

Gjate krejte jetes te tij politike, nuk ka lane veprimtar te Kosoves pa e shpalle dhe etiketu si spijun te Beogradit. Keshtu ka bere edhe me Remzi Hoxhen, e vret, edhe e shpalle spijun serb. Njesoje ka bere edhe me Hashim Thaçin.

Motra jote kurve, ti ja ke marre gruane shokut, ti je prostitu neper rruge, ti ke djalin me babain tend, te gjitha keto jane shprehje te Sali Berishes. A me te renda jane keto, apo akuzat e Departamentit Amerikan te Shtetit?!

Me fole Sali Berisha per dinjitet, eshte sikur me fole prostitutate e Hamburgut per virgjinitet.

Amerika nuk eshte Edi Rama, i dashur Sali!

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey