Milan heq dorë nga dështaku i Real Madridit

Milan nuk ka interes të nënshkruajë me një sulmues të ri këtë verë pavarësisht sugjerimeve që Luka Jovic është një shënjestër.

Pioli deklaroi gjatë një interviste për DAZN në fillim të javës se ai ndihet se është i pajisur mirë në departamentin e sulmit falë shenjave pozitive të treguara në para-sezon nga Lorenzo Colombo, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, ka burime që besojnë se Milani do të shohë se cilat mundësi janë në dispozicion vonë në dritare për t’i dhënë Piolit disa ndihma në departamentin e sulmuesit, me Luka Jovic që mbërrin në huazim një mundësi për të mos përjashtuar.

Një raport nga Tuttosport të Premten megjithëse pretendon se ndërsa Jovic do të ishte një zëvendës i shkëlqyeshëm i Ibrahimovic për sezonin 2020-21, drejtuesit e Rossonerëve nuk kanë plane për momentin të nënshkruajnë një sulmues tjetër.

Kjo mund të perceptohet si një gjest i besimit te Lorenzo Colombo, ose një dremitje e faktit që të dy Ante Rebic dhe Rafael Leao mund të luajnë atje nëse është e nevojshme. /ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey