Milan ka dy probleme të mëdha

Sharing is caring!

Largohet Can, ylli i madh po transferohet në Juventus

Në orët e fundit, çështja Paqueta shpërtheu në AC Milan, pasi braziliani kërkoi të mos kërkohet thirrje për ndeshjen e sotme kundër Brescia.

Por, përkundër kësaj çështje, ekzistojnë edhe dy probleme të tjera që nuk do të jenë të lehta për tu zgjidhur nga këtu deri në fund të tregut të transferimeve, përcjell ORAinfo.

Këto janë situatat e Suso dhe Piatek, që të dy përfunduan në treg nga Rossonerët.

Largohet Can, ylli i madh po transferohet në Juventus

Siç është raportuar nga Corriere della Sera asnjë ofertë konkrete për asnjë lojtar nuk ka arritur deri më tani. Spanjolli u takua me Boban dhe Maldini në Casa Milan disa vjet më parë në një takim ku ai do të kishte kërkuar të largohej pasi që nuk ka vend për të në ekipin e ri të Milanos pas ndryshimit të formacionit në 4-4-2.

Largohet Can, ylli i madh po transferohet në Juventus

Sevilla janë shprehur të interesuar, por ende nuk kanë paraqitur një ofertë zyrtare.

Pas ardhjes së Ibrahimoviçit, Piatek po gjen gjithashtu pak hapësirë pasi Pioli preferon të dy Suedezin dhe Leao. Sidoqoftë, Milani nuk ka ndërmend ta dërgojë lojtarin në hua dhe të dëshirojë 30 milionë euro dhe një shitje të hapur.

Por, sa i përket Suso, deri më tani nuk ka arritur asnjë ofertë për sulmuesin polak. Ka klube të interesuara posaçërisht në Angli me shpresën se mund ta sjellin ish-ylli i Xhenovës deri në fund të tregut të dimrit./ORAinfo/

Sharing is caring!

Loading...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey