Milan nuk heq dorë, e dëshiron transferimin e këtij lojari në San Siro

Bale niset drejt Londrës

AC Milan nuk e ka ndërmend të heq dorë nga mesfushori i Arsenalit Lucas Torreira.

Përkundër forcimit të mesfushës që përbëhet nga Ismael Bennacer, Franck Kessie dhe Sandro Tonali, menaxhmenti i Rossonerëve kuptohet se është i etur ta kompletojë atë me një nënshkrim më shumë për t’i dhënë trajnerit Stefano Pioli dy çifte cilësore për të punuar gjatë sezonit.

Duket sikur Tiemoue Bakayoko i Chelsea do të ishte ai njeri, por Gianluca Di Marzio i tha Sky Italia të enjten mbrëma se një emër i vjetër është kthyer në qendër të vëmendjes nga drejtuesit e Milanit, përcjell ORAinfo.

Bale niset drejt Londrës

Ai pretendon se Milani bëri një hetim në lidhje me Lucas Torreira të Arsenalit, me yllin uruguaian të etur për t’u kthyer në Itali pas disa muajve të fundit të vështirë në Londër.

Marco Giampaolo e dëshiron atë në Torino, por Milani ka filluar kontakte për të kuptuar qëllimet e lojtarit dhe mbetet të shihet nëse kjo do të bëhet më konkrete ditëve në vazhdim. /ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey