Milan vjen me transferim të “çmendur” nga Gjermania

AC Milan, është i interesuar të nënshkruajë mbrojtësin e Bayern Munich, Jerome Boateng në afatin kalimtar të janarit.

Stefano Pioli aktualisht ka vetëm Alessio Romagnoli, Mateo Musacchio dhe Matteo Gabbia si opsione të përshtatshme për mbrojtjen e qendrës, që do të thotë se kuqezinjtë janë të detyruar për të nënshkruar përforcime në janar, përcjell ORAinfo.

Sipas Sky në Gjermani Milani po kërkon një mbrojtës tjetër, pasi përfundoi një marrëveshje kredie gjashtë mujore për Simon Kjaer të Sevilla-s.

Emri që ka marrë në skenë qendrore për kuqezinjtë është Jerome Boateng, me 31-vjeçarin duke luftuar për kohën e lojës deri më tani këtë sezon pasi mblodhi vetëm nëntë paraqitje në Bundesliga./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey