Milani ka ide të qarta – këta 5 lojtarë do të jenë shtylla kurrizore për Rangnick

Në komunën e Likovës 70 raste me koronavirus, dy kanë ndërruar jetë

Duke pritur sqarim për të ardhmen, AC Milan do të përpiqet të përfundojë sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme. Edhe pse rifillimi i sezonit është afër, udhëheqja e kuqezinjve tashmë po mendon për vitin e ardhshëm.

Sipas Calciomercato do të ketë ndryshime të mëdha në klub këtë verë, duke filluar me ardhjen e Ralf Rangnick. Megjithatë, ka ende disa lojtarë që do të mbesin dhe do të jenë shtylla kurrizore në revolucionin e ri, përcjell ORAinfo.

Gigio Donnarumma është padyshim njëri prej tyre, duke dashur të qëndrojë në klub për shumë vite që do të vijnë. Sidoqoftë, kontrata e tij do të skadojë në vitin 2021 dhe kërkesat e Mino Raiola, agjenti i tij, mund të ndërlikojnë planet.

Në komunën e Likovës 70 raste me koronavirus, dy kanë ndërruar jetë

Për Alessio Romagnoli, nga ana tjetër, situata është shumë e ndryshme. Kontrata e tij do të skadojë në vitin 2022 dhe të tre palët – lojtar, agjent dhe klub – kanë treguar disponueshmëri të gjerë për rinovimin, i cili mund të vijë më vonë këtë vit.

Në komunën e Likovës 70 raste me koronavirus, dy kanë ndërruar jetë

Shtylla kurrizore e Milanit është ndërtuar gjithashtu në tre lojtarë të tjerë: Theo Hernandez, Ismael Bennacer dhe Ante Rebic. Për të parët, kuqezinjtë janë detyruar të hedhin poshtë disa oferta, duke mos qenë të gatshëm të pranojnë asnjë ofertë më pak se 50 milion euro për shitjen e tij.

Në komunën e Likovës 70 raste me koronavirus, dy kanë ndërruar jetë

Skenari është i ngjashëm për Ismael Bennacer, i cili është drejtuesi i mesfushës.

Në komunën e Likovës 70 raste me koronavirus, dy kanë ndërruar jetë

30 milionë euro nuk janë të mjaftueshme për të bindur Milanin ta shesë atë dhe vetëm një ofertë e madhe do ta bëjë këtë.

Në komunën e Likovës 70 raste me koronavirus, dy kanë ndërruar jetë

Për Rebic, i cili është i huazuar nga Eintracht FRrankfurt, 25 milionë euro plus shpërblime mund të jenë të mjaftueshme. /ORAInfo/

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey