Milani mund të përforcojë mbrojtjen e tyre në dritaren e janarit

Milan luftoi në mbrojtje në ndeshjen kundër Interit dhe ndërsa kjo ishte edhe për shkak të dy lëndimeve, thellësia mungon disi në atë departament. Prandaj, mund të ketë lëvizje në janar. Kuqezinjtë pësuan pesë gola në derbin e madh dhe kështu nuk patën asnjë shans, edhe nëse Rafael Leao solli pak shpresë me golin e […]

shtator 18, 2023 - 15:40
 0  5
Milani mund të përforcojë mbrojtjen e tyre në dritaren e janarit

Milan luftoi në mbrojtje në ndeshjen kundër Interit dhe ndërsa kjo ishte edhe për shkak të dy lëndimeve, thellësia mungon disi në atë departament. Prandaj, mund të ketë lëvizje në janar.

Kuqezinjtë pësuan pesë gola në derbin e madh dhe kështu nuk patën asnjë shans, edhe nëse Rafael Leao solli pak shpresë me golin e tij 2-1. Është e qartë se mungesa e Pierre Kalulu dhe Fikayo Tomori (çifti i Scudetto) i lëndoi njerëzit e Stefano Piolit.

Sipas Calciomercato, drejtuesit e Milanit vendosën të fokusohen në mesfushë dhe sulm në këtë merkato të verës dhe mund të korrigjojnë gabimin e tyre në janar. Në fakt, ata mund të kërkojnë të bëjnë një ose dy përforcime për mbrojtjen, përcjell ORAinfo.

Fode Ballo-Toure u largua në ditën e fundit dhe Mattia Caldara është ende në skuadër, që do të thotë se ishte e vështirë për drejtuesit e kuqezinjve të bënin shumë në mbrojtje këtë verë. Marco Pellegrino mbërriti, por ai zëvendësoi Matteo Gbbia, i cili u largua për në Villarreal mjaft herët në verë.

Shkurtimisht, tani ka pak hapësirë që drejtuesit e kuqezinjve të veprojnë dhe ata me siguri do të kërkojnë mundësi. /ORAinfo/