Ministri i Brendshëm ia huq në drejtshkrim – nuk di të shkruaj fjalën “sot”

Ekrem Mustafa, Ministër i Punëve të Brendshme si duket ka probleme në drejtshkrim. Në postimin e tij të fundit ai nuk ka ditur ta shkruaj fjalën “sot”.

Mustafa e ka shkruar atë me “ë” sotë.

Këtë fjali ai e ka shkruar në postimin e tij në Facebook, ku ka njoftuar se është takuar me kryeministrin në largim, Ramush Haradinaj.

“Sotë takova Kryeministrin R.H. ju falenderova për mbështetejen dhe rrugëtimin e përbashkët të deri tanishëm ne qeverisjen e vendit.Krenohem me punen e juaj Kryeministër”, ka qenë postimi i Mustafës.

Deputeti i AAK-së kërkon koalicion AAK-LDK-PSD
Deputeti i AAK-së kërkon koalicion AAK-LDK-PSD

Për gabimet e rënda drejtshkrimore po kritikohet nga shumë persona.

Pas reagimeve, Ekrem Mustafa e ka fshirë postimin. Më pas e ka publikuar një postim të ri, që ka më pak gabime.

Deputeti i AAK-së kërkon koalicion AAK-LDK-PSD
Deputeti i AAK-së kërkon koalicion AAK-LDK-PSD

The post Ministri i Brendshëm ia huq në drejtshkrim – nuk di të shkruaj fjalën “sot” appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk July 31, 2019 3:26 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=148041
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit